פרט לממשק המטרו במערכת ה-Windows 8 ששוחררה בשבוע שעבר להדגמה (סקירה), ההפתעה הגדולה הייתה דווקא כפתור ההתחל, או למעשה חסרונו. מיקרוסופט החליטה בגרסה האחרונה להסיר את כפתור ההתחל כפי שהכרנו אותו עוד מימי Windows 95, וכעת מערכת ה-Windows 8 משתמשת במה שמכונה “פינות חמות”, וכאשר המשתמש מצמיד את סמן העכבר (או האצבע במידה ומדובר בטאבלט) לפינה השמאלית היכן שהיה ממוקם כפתור ההתחל, הוא יעבור לממשק המטרו. כדי להגיע ליישומים שלנו, יש לבצע זאת דרך הממשק במידה והוספנו קיצור או שהוא נוסף אוטומטית, לחלופין ניתן דרך תפריט החיפוש כאשר נצמיד את הסמן לפינה הימנית, שם מרוכזים כל היישומים המותקנים.

אפשר בלי התחל?
אבל לא כולם מרוצים מהשינוי שכן כפתור ההתחל הוא אחד השימושים הפונקציונליים ביותר במערכת, והמהיר ביותר לשימוש. כך נוצר הפרויקט Start8, המחזיר את כפתור ההתחל ל-Windows 8. אמנם עדיין מדובר בגרסת בטא, וגם גרסת המערכת היא בכלל גרסת הדגמה, אבל יש מי ששמח לראות בחזרה במקומו את כפתור ההתחל, המציג לנו תפריט סטייל מטרו, שלמעשה משלב את חלון החיפוש רק בקטן יותר ובצורה מותאמת. המפתחים הוסיפו גם את הפונקציות הסטנדרטיות של כפתור ההתחל כדוגמת כיבוי והפעלה מחדש, פקודת Run ואפשרות לבצע התאמה לכפתור ולממשק.

אם אתם כבר מריצים את מערכת ה-Windows 8 ולא רק כדי לשחק איתה, אז אתם מוזמנים להוריד את Start8 וליהנות מחזרתו של כפתור ההתחל למחשב שלכם.

קרא עוד:  הטלפון אבד או נגנב? כך תנסו לעלות על עקבותיו

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.