לאחר ששלטה תקופה ארוכה בשוק מכשירי האנדרואיד המקומי, נראה כי סאני תקשורת, יבואנית סמסונג והאחראית העיקרית לשפה העברית על גבי מכשירי האנדרואיד, עומדת בפני תחילתה של תחרות קשה מאוד – שמגיעה 'מהיריבה' הוותיקה שלה – גו מובייל. האם זה אומר שבקרוב נוכל לקבל עברית חופשית?

משחררת את השפה
בחודש פברואר האחרון הגישה סאני כתב תביעה נגד חברת גו מובייל, משווקת מכשירי סלולר אשר מפעילה רשת חנויות למכירת מכשירים סלולרים, ונגד מפתחי הרום הפופולארי PilotX – עם בקשה לפיצויים בסך מיליון שקלים, בגין הפרה של התחייבות קודמת שלא לעשות שימוש בתוכנה שהיא פיתחה. כלומר, גו מובייל ומפתחי הרום עשו שימוש, שלא באישור, בקוד המקור של סאני והטמיעו אותו בתוכנת התרגום לעברית שפיתחו בעצמם.

למי שאינו בקיא בפרטים, נכון להיום, סאני מאלצת את המפיצים והרוכשים השונים שמעוניינים לשים את ידיהם על אחד ממכשירי סמסונג, לרכוש ישירות ממנה את השפה העברית – כדי שזאת תופיע על גבי המכשיר שלהם. חשוב לציין כי למרות שבגרסת ICS 'טהורה', גוגל עצמה דאגה לתרגום הממשק והאפשרויות לעברית, כמו גם ליישור לימין של הטקסט – סאני למעשה 'מבטלת' את אופציה זאת ומכריחה את הלקוחות הישראלים להשתמש בתרגום הפרטי שלה.

כעת מסתמן כי הכל עומד להשתנות ובגדול. ממידע שהגיע לניוזגיק מתברר כי לאחר בדיקות שנעשו לצד פניות לחברות גוגל וסמסונג העולמיות, החליטה גו מובייל לפתח באופן עצמאי ממשק עברי למערכת ההפעלה אנדרואיד, לצורך שימוש במכשירי טלפון ניידים מתוצרת סמסונג.

קרא עוד:  האם אסוס תציג את ROG Phone 2 באירוע ב-23 ביולי?

נכון להיום, כל משתמש או עוסק בתחום הסלולר שרוכש מכשיר מבית סמסונג, נאלץ לשלם מחיר גבוה במיוחד עבור 'עברות' המכשיר על ידי סאני, כאשר למעשה מדובר בשוק ללא תחרות. כעת, גו מובייל מעוניינת לשנות את המצב ולמנוע את ניצול הלקוחות – על ידי הפצת העברית שתפתח בצורה חינמית וחופשית, לכל מי שמעוניין בכך.

החברה מצהירה כי היא מאמינה בכל ליבה שפיתוח ממשק העברית על ידה, יביא עמו בשורה צרכנית משמחת לקהל משתמשי הטלפונים הניידים בישראל, תוך כדי הוזלה משמעותית של מחירי המכשירים עצמם – שיוכלו להמכר מאותה עת ואילך, עם ממשק עברי, במחירים תחרותיים הקרובים למחירים בהם מוצעים בחו"ל – וכל זה לרווחת ולטובת כלל קהל הצרכנים בישראל.

מתכוננים למהפכה נוספת
אין ספק כי ההצהרה של גו מובייל עתידה לבצע מהפכה בתחום הסלולרי, בכל הנוגע לתוכנה המופיעה על גבי המכשירים וגם למחירם הכולל. החברה מתכננת להוציא את גרסת העברית שלה כבר במהלך השבועות הקרובים ולמעשה תאפשר ללקוחות להמנע מתשלום – ופשוט להשתמש בקוד הפתוח שלה.

מעניין יותר יהיה לראות כיצד סאני תתמודד עם התחרות החדשה המגיעה בתחום זה – ויהיה מעניין לראות האם גו מובייל תצליח להוזיל את עלויות המכשירים, כמו גם להציע אלטרנטיבה נוחה עבור מפיצות סלולריות שאינן מעוניינות לשלם סכומים גבוהים עבור התקנת עברית על גבי מכשירי סמסונג.

קרא עוד:  הזדמנות לצפייה: תמונות ראשונות של Mi A3 של שאומי

אנחנו מצידנו מחכים בקוצר רוח ליום ההשקה הרשמי ומקווים כי כמו שגולן טלקום, הוט ודומיהן הצליחו לחולל מהפכה בתחום הסלולרי, גם גו מובייל תציע את החלק שלה בכל הנוגע למחיר המכשירים – ותתחיל גם היא מהפכה משמעותית בשוק האנדרואידי בישראל.

נכתב על ידי חן אידן ופורסם לראשונה באתר ניוזגיק.