"גם השנה יש לנו הרבה מאוד סיבות להיות גאים בתחום פיתוח המוצרים. ב-2011 אינטל (Intel) הכריזה על קטגוריה חדשה של אולטרה-בוקים, שהם הניידים של העתיד. השנה הכרזנו על מעבדי ה-Ivy Bridge שתוכננו בין ישראל לארצות הברית, והוא זה שמשולב ברוב האולטרה-בוקים שנמכרים כיום בעולם. כבר עם תחילת 2013 הכרזנו על הדור הבא של האולטרה-בוקים שיהיה מבוסס על מעבד ה-Haswell, וחלק ניכר מהמוצר פותח כאן בארץ", כך אמר אתמול (יום א') רוני פרידמן, סגן נשיא אינטל העולמית ומנכ"ל קבוצת פיתוח מעבדים וערכות שבבים באינטל. פרידמן אמר את הדברים במסיבת העיתונאים של אינטל ישראל בה סיכמה החברה את הפעילות השנתית שלה בארץ ב-2012, תוך התייחסות לפעילות של אינטל העולמית.

באירוע הציגה החברה עשרות דגמים של מחשבי אולטרה-בוק לצד טאבלטים שפועלים על מעבדי החברה, מחשבים שמבוססים על מעבדי ה-Core i מהדור השלישי מצד אחד לצד טאבלטים וטלפונים שמבוססים על ארכיטקטורת ה-Clover Trail. החברה גם הציגה פיתוחי מחשוב תפיסתי. ב-2012 אינטל הקימה בישראל את מרכז הפיתוח לתחום המחשוב התפיסתי. נכון להיום מועסקים בו מעל ל-100 מהנדסים. ב-2013 צפויה אינטל להרחיב את מרכז הפיתוח בחיפה ולהמשיך ולפתח טכנולוגיות חדשות בכל הקשור לממשק אדם מכונה.

לפי פרידמן, עולמות המחשבים הניידים והטלפונים החכמים והטאבלטים מתקרבים זה לזה. "הרבה אומרים שהם רוצים התקן מחשוב אחד שיודע לעשות הכל. התוצאה היא קטגוריה של מחשבים נתיקים והפיכים. קטגוריה זו מאפשרת מוצר שמונע ממך לעשות פשרות. מעבד ה-Haswell ייתן קפיצת מדרגה מבחינת ביצועים וזמן עבודה. אנחנו מאוד מרוצים גם מה-Clover Trail שעמד בבסיס הטאבלטים הראשונים שמיועדים לחלונות 8, והוא ניפץ את המיתוס שאינטל לא יכולה להתחרות בשוק של צריכת כוח נמוכה. כבר כיום אנו מציעים מעבדי Ivy Bridge שצורכים 7 וואט בלבד, ואנחנו נציע מעבדים עם צריכה נמוכה עוד יותר שמתאימים מאוד לשוק הנייד המעודכן", הוא אמר.

קרא עוד:  דיווח: אפל עומדת להכריז על סוף דרכה של iTunes

ULB

לפי מולי אדן, נשיא אינטל ישראל, הוצגו בשנה שעברה 140 דגמים של מחשבי אולטרה-בוק, 40 מהם כבר היו מצוידים במסך מגע – ומסגך מגע יהיה חייב להיות חלק בלתי נפרד מכל מחשב שירצה להקרא אולטרה-בוק בהתאם למפרט הדור הרביעי של המחשבי מהקטגוריה הזו, כפי שכבר הזכרנו לא מזמן – ו-15 מהם כבר הין מסוג המחשבים הנתיקים וההפיכים, מחשבים שהם שילוב של טאבלט עם מחשב נייד "רגיל".

מקסין פסברג, סגנית נשיא אינטל העולמית ומנכ"לית אינטל ישראל אמרה שהמפעל בקרית גת של החברה, FAB 28, הוא המוביל בעולם מבחינת אינטל בייצור מעבדים בטכנולוגיה של 22 ננו-מטר, ושהמפעל עצמו אחראי לרוב הייצוא של אינטל ישראל השנה, 3.5 מיליארד מסך 4.6 מיליארד דולרים, שהם קצת יותר מ-7.5% מכלל הייצוא הישראלי (לא כולל יהלומים) בשנת 2012, ייצוא שהסתכם ב-46 מיליארד דולר, וכ-20% מכלל ייצוא ההייטק הישראלי.

בתערוכה שליוותה את האירוע הציגה החברה עם מחשב ייחוס שבנתה לצורך בדיקת הדור הבא של מחשבי האולטרה-בוק שיהיה מבוסס על מעבדי ה-Haswell החדשים, מעבדים שייוצרו גם הם ב-22 נו-מטר כמו מעבדי ה-Ivy Bridge, אך יציגו שבב גרפי חזק הרבה יותר. המחשב שהוצג היה עם מסך 15 אינץ', והוא מיועד לביצוע בדיקות והרצות, ולא מעיד על המוצרים הסופיים. הנה התמונות שלו:

HaswellRight

במקום ניתן היה גם לראות את הטלפון החכם החדש מבית לנובו (Lenovo), ה-K900, שהוצג על ידי החברה בתערוכת ה-CES האחרונה, אותו צילמנו ופרסמנו אמש.

קרא עוד:  ה-Mac Pro החדש מתחיל במחיר של 5,999 דולרים ויכול להגיע לסכום מטורף

פורסם לראשונה באתר THspot