בשבוע שעבר דיווחנו על כך שמשחק משחק פורטנייט (Fortnite) לאנדרואיד (Android) יגיע ככל הנראה בלעדית למכשירי ה-Galaxy Note 9 למשך 30 הימים הראשונים. עוד נאמר כי ייתכן והמשחק לא יגיע לחנות האנדרואיד – אלא יהיה זמין להורדה והתקנה ידנית. מתברר כי לפחות הדיווח האחרון היה נכון: בכיר ב-Epic Games אישר כי החברה תשיק את המשחק מחוץ לחנות.

לפי הדיווח של The Verge, הסיבה לכך היא כי החברה רוצה לעקוף את גוגל (Google) ולא להיות תלויה במגבלות של החנות. מלבד זאת וכנראה הסיבה העיקרית למהלך – גוגל גובה כ-30% מכל רכישה שנעשית דרך החנות, מה שיפגע משמעותית בהכנוסת החברה.

כידוע, פורטנייט זמינה זה זמן למשתמשי ה-iOS דרך חנות ה-AppStore, אבל זו גם הדרך היחידה למשתמשי iPhone ו-iPad להוריד אפליקציות ומשחקים. מכשירי אפל (Apple) אינם מאפשרים התקנת יישומים ממקורות חיצונים, וכי ל-Epic Games אין הרבה ברירה, אלא אם פריצת המכשיר (jailbreak) תהפוך לדבר שבשגרה.

במערכת האנדרואיד לעומת זאת, ניתן להתקין ידנית יישומים (APK) ממקורת חיצוניים, אפשרות המובנית בכל מכשיר ומכשיר. הדבר נועד לסייע למפתחים לבדוק אפליקציות, אבל גם לצורך התקנת יישומים חיצוניים שאינם מורשים להעלות לחנות כמו לדוגמה החנות של אמזון (Amazon).

למרות הנאמר לעיל, הבחירה של Epic Games שלא להעלות את המשחק לחנות יכולה להיות מסוכנת והרסנית. בחודשים האחרונים משתמשים רבים נפלו לפח והתקינו יישומים שהתחפשו למשחק בגרסת האנדרואיד, זאת לאחר שהקליקו על פרסומות שקריות. סביר כי מפיצי הרוגלות ינצלו זאת עוד יותר לאחר השקת המשחק ובכך ייפגעו משתמשים נוספים. מלבד זאת, חנות האנדרואיד מספקת אפשרות לשמירת התקדמות המשחק באופן מובנה ללא צורך בהקשת משתמש או סיסמה, דבר ש-Epic יצטרכו למצוא לו פתרון.

קרא עוד:  טראמפ ובכירים בממשל מאשימים את משחקי הוידאו בתקריות הירי

מה דעתכם על ההחלטה הזו? שתפו אותנו בתגובות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.