נראה כי יש אמת בשמועות אודות הסכם הבלעדיות של סמסונג (Samsung) עם אפיק גיימס (Epic Games) בנוגע להשקת Fortnite (פורטנייט) בחנות האנדרואיד. לפי הדיווחים, חבילת ההתקנה לאנדרואיד (APK) מצאה את דרכה לידי מפתחים מפורום XDA ואכן זו אינה מאפשרת להריץ את משחק ה'באטל רויאל' המצופה על מכשירים אחרים שאינם ה-Galaxy Note 9 או ה-Galaxy Tab 4.

צוות המפתחים בדקו את חבילת ההתקנה ומצאו כי אפיק גיימס, מפתחת המשחק, שילבה הגנות שנועדו לשמור על אותו הסכם בלעדיות – המקנה לסמסונג תקופת בלעדיות מוערכת של 30 יום מרגע השקת המשחק. זו צפויה להתרחש יחדיו עם השקת מכשיר ה-Galaxy Note 9 שייערך מחר באירוע בניו-יורק.

על פי אותם מפתחים, אחת ההגנות המרכזיות שולפת נתונים מהמכשיר כמו: דגם המכשיר, המפרט הטכני ואפילו אפשרות התמיכה ב-S Pen. נתונים אלה נבדקים ומאומתים מול נתונים הנמצאים בצד השרת. רשימה שכזו מכילה את רשימת המכשירים המורשים להפעיל את המשחק.

נכון לכתיבת שורות אלה, המשחק טרם נפרץ וכרגע לא ניתן להפעיל אותו על מכשירים אחרים מאלו שהוזכרו לעיל, גם על מכשירים אחרים תוצרת סמסונג. כרגע רק הזמן יעיד האם מפתחים חובבים, פצחנים וחובבי המשחק פורטנייט יהיו מוכנים לבזבז את הזמן והמשאבים הדרושים כדי לעקוף את ההגנות על המשחק ו'לשבור' את תקופת הבלעדיות של סמסונג.