רשת הפיצריות האמריקנית דומינוס פיצה (Domino’s Pizza) ויצרנית הרכב פורד (Ford) הכריזו על מיזם משותף, במסגרתו יוכלו לקוחות המזמינים פיצה לבחור כי המשלוח יתבצע באמצעות רכב אוטונומי, במקום רכב המשלוח המקובל. צי הרכבים יתבסס על מכוניות אוטונומיות מדגם "פורד פיוז׳ן", וכל אחת מהן תצויד בתא משלוחי פיצה מחומם שיותקן במושב האחורי.

לאחר הזמנת המשלוח, יוכלו הלקוחות לעקוב בזמן אמת אחרי הרכב העושה את דרכו אליהם. כאשר המכונית האוטונומית תחנה מול הבית, תשלח הודעת טקסט הכוללת גם קוד סודי המשמש לפתיחת תא המשלוחים. כך מבטיחים בדומינוס כי רק הלקוח שהזמין את הפיצה יזכה ליהנות ממנה, ולא שכן שעבר במקרה בסביבה.

״מוקד הניסוי המשותף שלנו הוא הבנת 15 המטרים האחרונים של חווית המשלוח״, מסביר שריף מרקבי, סגן נשיא בפורד האחראי על פיתוח מכוניות אוטונומיות וחשמליות. ״אנחנו נבחן כיצד הלקוחות מגיבים לחוויה החדשה, הדורשת מהם לתפעל מכונית אוטונומית במקום לשוחח עם שליח, ולצאת מביתם אל הרכב במקום לפתוח את דלת ביתם״.

הניסוי, נכון לשלב זה, מוגבל למדי. הוא יתרחש בינתיים רק בעיר אן ארבור שבמדינת מישיגן, ולמרות שהתהליך כולו יפעל בצורה אוטונומית לחלוטין, ברכב המשלוח ישבו טכנאים העוקבים אחרי הניסוי. אלו לא אמורים לקחת שום חלק בתהליך המשלוח, לטענת פורד, אלא רק לוודא שהמערכת פועלת כשורה.