סוללה גדולה כזו או אחרת, הבטחות שהטלפון החדש יעבוד שעות על גבי שעות ללא טעינה, ובכל זאת כנראה אחד הדברים הראשונים שעושים משתמשי הטלפונים החכמים כשהם מגיעים לביתם או למשרד זה לחפש שקע פנוי כדי להטעין את המכשיר. אבל אם לא מכינים מראש נקודת טעינה יש חשש שהחיפוש אחר המטען בתיק או באחד החדרים יכול להאריך באופן רצוי את הזמן הכולל של התהליך.

אבל כמו בעולם האפליקציות, גם בתחום הגאדג'טים אפשר למצוא כמעט לכל בעיה פתרון, והפתרון שמציעה פונסיילסמן (Fonesalesman), ונקרא MusiQi, הינו אלגנטי במיוחד מכיוון שהוא משלב עמדת טעינה אלחוטית יחד עם רמקול בלוטות' במוצר אחד.

מבחינה חיצונית

MusiQi הוא אחד המטענים האלחוטיים היותר מעוצבים שראינו לאחרונה. המעטפת המתכתית שלו צבועה באפור בגימור גבוה מאוד. גודלו קטן יחסית, כמחצית מגודלה של פחית שתייה, והוא מחולק לשני חלקים – החלק התחתון מכיל את הרמקול והחלק העליון הוא משטח הטעינה. הטוויסט במוצר, תרתי משמע, הוא שמשטח הטעינה מותקן על ציר אותו ניתן לסובב ב-360 מעלות כדי לקבוע את הזווית בה יונח הטלפון.

למשטח יש חיפוי גומי דביק השומר שהטלפון לא ייפול או יזוז מהמשטח, גם אם משתמשים בו בזמן הטעינה. בחברה ממליצים לנקות אותו מאבק במטלית לחה אחת לכמה זמן זאת בשל צבירת אבק על החלק העליון, דבר שיכול להחליש את האחיזה במכשיר.

בחלק הקדמי יש נורית ביקורת המציגה את מצב הטעינה של הסוללה הפנימית המאפשרת להפוך את הרמקול לנייד. מעל נורית זו ממוקם המיקרופון המשמש לביצוע שיחות קוליות. בתחתית המוצר מוצאים את כפתורי השליטה בעוצמת השמע כמו גם כפתורים להשהיית המוזיקה, העברת שירים ולמענה לשיחה.

טעינה אלחוטית לא מהירה

כשמו כן הוא: MusiQi תומך בתקן ההטענה Qi שכבר שלב במגוון גדול יחסית מהמכשירים הקיימים כיום בשוק. הרשימה כוללת בין השאר את Galaxy S7 ו-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung), את G6 של LG (בדגמים נבחרים) וגם את iPhone 8 החדש ו-iPhone X המתקרב ובא (את רשימת המכשירים המלאה אפשר למצוא כאן). עם זאת, הוא אינו תומך בטכנולוגיית טעינה מהירה ומסוגל להטעין בקצב של 5 וואט/1 אמפר ביעילות חשמלית של 75%, מה שאומר כי עבור מכשיר ממוצע זמן הטעינה יכול לקחת בין שעתיים לשלוש שעות. לא מעט, אך עם זאת צריך לזכור כי המוצר מיועד לשימוש בעיקר בבית אז, בדרך כלל, יש חשיבות פחותה למהירות הטעינה.

את הטעינה של המכשיר בדקנו עם Galaxy S8, כאשר בסוללה נותרו 25%. הנחנו את הטלפון על המשטח וכדי לטעינה מלאה של הסוללה. המתנו כשעתיים וחצי, זאת בהשוואה לקצת יותר משעה עת השתמשנו במטען מהיר המקורי של המכשיר. את הטלפון צריך להניח במרכז ונדרש לשמור על דיוק מסוים שכן מיקום אזור הטעינה משתנה מטלפון לטלפון. ניתן לבצע הטענה ללא צורך בהורדת הכיסוי או המגן, אם יש כאלו.

רמקול בסיסי

כאמור, פרט לטעינה אלחוטית MusiQi מציע גם רמקול מובנה. הרמקול מתחבר בקישוריות בלוטות', כך שהטלפון יכול להיות במרחק של עד כ-10 מטרים מהמוצר. גם לרמקול יש סוללה מובנית המספקת לו עד 4 שעות עבודה, כך שניתן לשאת את MusiQi לכל מקום ולהאזין למוזיקה ללא חיבור לחשמל. צריך לציין כי הסוללה משמשת אך רק את הרמקול ולא את משטח הטעינה – כלומר לא ניתן להטעין את הטלפון בעת השימוש בסוללה הפנימית.

הרמקול משמש למוזיקה וגם עבור שיחות טלפוניות. ניתן לנתק את השיחה או להשהות את המוזיקה, אך כאמור, הכפתורים ממוקמים בתחתית כך שהם לא ממש נגישים לשימוש. אפשר לשער כי מכיוון שהטלפון נגיש, אין צורך שהכפתורים יהיו זמינים. אנחנו לא ממש מסכימים עם זה וחבל שהם לא ממוקמים לכל הפחות בחלק האחורי.

מבחינת איכות הקול, הרמקול של MusiQi אינו איכותי במיוחד. בעצמה גבוהה הצלילים צורמים מאוד, חסר באס והטרבל גבוה מדי. מה שכן, עוצמת השמע חזקה יחסית, כך שהוא מצוין לביצוע שיחות. בבדיקה שלנו במספר שיחות נשמענו מצוין ולא קיבלנו תלונות מהצד השני.

השורה התחתונה

MusiQi של פונסיילסמן הוא פתרון נוח לטעינת הטלפון כשנמצאים בבית. יש לו עיצוב נאה כך שהוא משתלב בכל מקום שהוא מונח עליו. היכולת לשוחח באמצעות הרמקול והמיקרופון המובנה זה בהחלט בונוס, אבל, הוא לא תומך בטעינה מהירה וחבל ובכל הקשור לאיכות הקול, לחברה יש עוד עבודה רבה.

מחירו הוא 49.99 דולרים. לרכישה ישירות מאתר החברה.