לא זהו לא סיפור קומיקס או בדייה, בעתיד הקרוב, ככל הנראה כל צניחה תתבצע ללא מצנח כפי שאנו מכירים היום. עובדי מכון לאירומכניקה של אוניברסיטת מוסקבה ניגשו לשלב הניסוי בכלי טיס ודאייה אישי, אשר יאפשר לצנחן לרדת אל הקרקע במהירות רבה יותר ובחשאיות יתר לכוחות היריב.

בראיון שנתן אחד המפתחים, רומן אניסוביץ’, כפי שמדווח לעיתון MK הרוסי הנחשב, ההמצאה החדשה מזכירה יותר את חליפת איש העטלף, מאשר מצנח. כאשר בין הידיים לגוף קיימים מפרשונים גמישים המאפשרים לצונח לבלום את הירידה ולנווט עד לקרקע. בבסיס הרעיון, לכלי הצניחה תהיה חליפת דאייה אשר נמצאת בשימוש הצנחנים, ה-wing suit. חליפה זו נועדה להנמיך במעט את מהירות הצניחה (אך עד כה הצנחן בכל זאת נעזר במצנח בכדי לנחות). בפרויקט הרוסי לא יהיה מצנח חלופי כי לא יהיה בו צורך.

איש העטלף בדמות הצנחן פשוט יינחת על הרגליים, ולאחר הפליטה מן המטוס הצנחן יפעיל את המתקן ויידאה באוויר עד זמן הנחיתה הרצוי. בזכות החוסר בחופת המצנח, כוחות היריב יתקשו לאכן את הצנחן בתור מטרה. הצנחן גם יוכל לשלוט על מהירות הטיסה בגופו, כשהצמדת ידיים ורגליים מגבירה את המהירות, והפרדתם גורמת לעצירה כמעט מוחלטת באוויר.

כבר ידוע שהחליפות הראשונות התקבלו לניסוי בבית ספר לצניחה בריאזן (YAZAN) ולא מן הנמנע כי הפיתוח יתרחב ויגיע גם אלינו.(מקור)