מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 כוללת בתוכה גרסת מוקדמת וניסיונית של ממשק שולחני, המיועד לעבודה באמצעות מסכים חיצוניים. הוא לא ממש מוכן – ועל כן למשתמשים אין גישה ישירה אליו – אולם אפליקציה חדשה מספקת הצצה ראשונה למשתמשים אמיצים במיוחד.

הממשק השולחני של אנדרואיד כולל כבר בגרסתו הראשונית מעין תפריט 'התחל' המאפשר גישה מהירה לכל האפליקציות המותקנות במכשיר, ואפשרות להפעלת אפליקציות זו לצד זו במראה המוכר ממערכות ההפעלה שולחניות. אפשר אפילו לחבר מקלדת ועכבר למכשיר, אולם פעולת העכבר מוגבלת בינתיים ומערכת ההפעלה לא תומכת כלל באפשרות של 'לחיצה ימנית' לפתיחת תפריטים ואפשרויות נוספות.

ההתקנה אינה פשוטה במיוחד, וכדי להתחיל ולהשתמש בממשק השולחני יש להוריד תחילה את Flow Desktop הזמינה להורדה ב-Google Play ומשמשת כמשגר (Launcher). מעבר לכך יש להפעיל פונקציות מסוימות בתפריט המפתחים של הטלפון עצמו וגם בהתקנה נוספת במחשב האישי. כמו כן, באופן רשמי המכשיר היחיד שנתמך באופן מלא באפליקציה הוא OnePlus 7T Pro. בטלפונים האחרונים של סמסונג (Samsung), לדוגמה, מצב הממשק השולחני איננו זמין כלל – DeX, שמספקת את אותה תפקודיות, החליפה אותו.

ועדיין, מדובר בהצצה ראשונית לממשק העתידי, שבהחלט עשוי להפוך לאחד החידושים הבולטים של מערכת אנדרואיד.

צפו: הממשק השולחני באנדרואיד 10