מקור תמונה Slashgear

בתוך ההכרזה של הגלקסי החדש בלונדון, הסתתרה לה עוד הכרזה "קטנה" יחסית. חדי העין לבטח הבחינו שעל גבי מכשיר הגלקסי אס 3 מותקן יישום לקריאת חדשות שבדרך כלל ניתן למצוא על מכשירים מבוססי iOS. הכוונה היא כוונה לישום ה-Flipboard אשר יהיה זמין למכשירי האנדרואיד בקרוב.

על מה המהומה
לגולשינו אשר לא יצא להתנסות ב-Flipboard נסביר כי מדובר ביישום חינמי לקריאת חדשות, שנבנה עבור ה-iPad הראשון. היישום מרכז עבורכם חדשות מאתרים על פי בחירה ועדכונים מהרשתות החברתיות השונות כמו פייסבוק, טוייטר, אינסטגרם ועוד. ה"שוס" הגדול של היישום הוא ממשק המשתמש אשר מציע דרך "טבעית" במיוחד לעבור בין הכתבות השונות – על-ידי החלקה של היד לאורך המסך המשתמש בעצם "מדפדף" בין עמודי החדשות השונים והיישום מציע חוויה הקרובה לזו של קריאת מגזין, באמצעות שימוש בתמונות גדולות וטיפוגרפיה.

כזכור, בסוף השנה שעברה גוגל השיקה את גוגל מגמות (Google Currents) שנועד להתחרות באופן ישיר ב-Flipboard ומציג את העדכונים מהאתרים השונים בתצורת מגזין, אך באופן אישי אני מוצא אותו פחות אלגנטי מ-Flipboard.

בקרוב במכשירים נבחרים
הערכות הם שתחילה היישום Flipboard יגיע כשהוא מותקן מראש על מכשירי הגלקסי אס 3 החדשים, ויהיה בלעדי לגלקסי לתקופה מסויימת ולאחר מכן על-פי דף הרישום המוקדם שעלה באתר החברה יהיה זמין גם ל"מכשירי אנדרואיד נבחרים", האם מדובר רק במכשירים של סמסונג או שמא על מכשירים בעלי חומרה מסויימת? כנראה שנאלץ להמתין עד להשקה של היישום, אך אנו בטוחים כי מרגע השחרור של היישום לא יעבור זמן רב עד שמפתח עצמאי ימצא דרך להביא אותו גם למכשיר אנדרואיד נוספים. בנוסף, מעניין יהיה לראות אם היישום יעשה את דרכו גם אל מחשבי-הלוח מבוססי האנדרואיד שכן הם מהווים הסביבה הטבעית של Flipboard, שרק מאוחר יותר עבר התאמה למסכים הקטנים יותר.

קרא עוד:  נטפליקס מעלה מחירים בישראל: ייקור משמעותי למנויי הפרימיום

צילום: SlashGear

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.