כפי שכבר זכינו לשמוע, SwiftKey ו-Flesky, שתי המקלדות הפופולריות ביותר לאנדרואיד (Android), עושות "עליה" למערכת ההפעלה של אפל (Apple) החדשה. בהודעה ששלחה SwiftKey ללקוחותיה שנרשמו להודעה המוקדמת ובציוץ של Flesky, הודיעו השניים שהן ישיקו גרסה מותאמת למערכת של אפל באופן רשמי ביחד עם יציאתה של iOS 8 ב-17.9.

עד כה, במהלך שלושת חודשי הבטא של iOS 8, לא זכינו לראות מאף חברה המפתחת מקלדות  גרסת ניסיון כלשהי, כך שהמקלדת תושק על פי ניסיונם של מפתחי המקלדת בלבד ולא ניסיון המשתמשים, שכן SwiftKey השיקה מספר גרסאות בטא פתוחות לאנדרואיד בעבר.

כזכור, בגרסת מערכת ההפעלה iOS 8 החדשה, אפל נפתחה במעט ליישומים צד שלישי ואחת האפשרויות שנפתחו היא הטמעת מקלדות אחרות מזו הקיימת של אפל. עם השקתה הרשמית של iOS 8 אנו צופים כי ל-App Store יגיעו מקלדות רבות ממפתחי צד שלישי גם ממפתחות מוכרות אחרות ממערכת האנדרואיד כך שנראה תחום חדש של אפליקציות שנוצר לו עבור iOS.

בעת השקה,  מקלדת ה-SwiftKey תהיה זמינה בשפות אנגלית, פורטוגזית, צרפתית, איטלקית, גרמנית וספרדית, ובחברה מבטיחים להוסיף שפות נוספות בהמשך. היא תכלול גם את SwiftKey Cloud אשר מסנכרן לענן את כל המילים החזויות והאישיות של המשתמש שהותאמו ממגוון השימושים כמו Gmail, פייסבוק, הודעות SMS ועוד, וניתן להשתמש באותו החשבון גם על פלטפורמת האנדרואיד.