מפתח המשחק המתסכל הממכר, 'פלאפי בירד' (Flappy Bird), הודיע כי המשחק צפוי לשוב לחנויות היישומים באוגוסט הקרוב.

בתחילת השנה היה המשחק פלאפי בירד לתופעה של ממש, עשרות סרטונים עלו לרשתות החברתית ולערוצי הוידאו המציגות תגובות של אנשים למשחק הפשוט אך מתסכל. המשחק זכה להצלחה מטאורית – הוא כיכב ברשימת המשחקים המורדים ביותר ועל-פי הערכות הכניס לכיסו של המפתח דונג נגוין (Dong Nguyen) כ-$50,000 מדי יום.

במרץ החליט המפתח, חרף ההצלחה, להסיר את המשחק מחנויות היישומים השונות בטענה שהוא ממכר מדי. המפתח מציין כי הוא גם קיבל לחשבון הטוויטר שלו איומים משחקנים שטוענים כי הוא עיצב משחק קשה מדיי ואף קיבל איום מענקית המשחקים סגה בטענה של שימוש בזכויות יוצרים. אך נראה כי גווהן מוכן להחזיר את המשחק, שכן בראיון שהעניק ל-CNBC אמר כי "עדיף שהעולם יעסוק בפעיליות יצרניות יותר מאשר להדריך ציפור דרך צינורות מתוך מטרה להשיג את התוצאה הגבוהה ביותר" והוא מוכן להחזיר אותו. הגרסה החדשה של המשחק תהיה, על-פי המפתח, ממכרת פחות ותכלול רכיב מרובה משתתפים – הצהרה שלדעתנו סותרת את עצמה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.