בעוד רבים משתמשים במחשב בבית או במשרד ברוב שעות היממה, רק חלק קטן מבין כיצד המחשב עובד באמת ועוד יותר מכך – כיצד לשמור על תחזוקה תקינה שלו – כזו שמונעת תקלות ושגורמת לו לעבוד באותה המהירות כמו ביום שרכשנו אותו. רוב המשתמשים משוכנעים  שבהתקנת אנטי-וירוס הם מגנים על המחשב מכל רע, אך המציאות שונה:

עם כל התקנה של כלי עזר, תוכנות, תוספות שונות לדפדפן וכו' אנו מעמיסים על המחשב הרבה מאד "פסולת" שמכבידה על המערכת, גורמת לאיטיות ולתקיעות. לעתים קרובות מצליחים להסתנן ביחד עם אותן הורדות גם "רוגלות" ווירוסים שהאנטי וירוס לא הצליח לבלום. מטרת הרוגלות הוא לעקוב אחר תבניות השימוש והגלישה של המשתמש בדר"כ על מנת לשלב לו פרסומות המתאימות לו.

התוצאה – הרבה יותר חלונות קופצים בעת הגלישה וגרוע מכך – האטה משמעותית בתפקוד המחשב, היווצרות תקלות תוכנה וסיכוי רב יותר לבעיות תוכנה שמאלצות אותנו למסור את המחשב לתיקון, למחוק ולהתקין מחדש של כל התוכנות או אף  לרכוש מחשב חדש במידה ועלות התיקון אינה משתלמת.

על בעיות אלו ורבות אחרות באו לענות בחברת FIXICO. מדובר בסטארטאפ ישראלי, המבוסס על טכנולוגיה של IBM שעד עכשיו הייתה נפוצה רק בארגוני ענק. החברה פיתחה תוכנה שניתן להתקינה בכל מחשב (ובקרוב גם בטלפונים חכמים וטאבלטים) בלחיצת כפתור אחת.

התכנה נמצאת בענן ועל המחשב נמצא רק מעין "סוכן" שמקבל החלטות באופן אוטומטי ובלי מעורבות של המשתמש: בנוגע להורדת  עדכונים של מערכת ההפעלה ותוכנות הליבה: פלאש, ג'אווה, סקייפ וכו', שאגב אותם עדכונים נבדקים ראשית במעבדות של IBM לפני שהתוכנה מאשרת התקנה שלהם,

קרא עוד:  אפל תחייב מפתחים להשתמש בחיבור עם חשבון ה-Apple ID

התוכנה מנקה מעת לעת את כל ה"זבל" שנשאר מהגלישה באינטרנט ומהעבודה השוטפת במחשב – JUNK FILES AND REGISTRY, מבצעת איחוי של הדיסק הקשיח לפי הצורך והכי חשוב – התוכנה בודקת האם ישנו אנטי-וירוס מותקן ופעיל ובמידה ולא מתבצעת התקנה של פרמיום אנטי-וירוס של חברת TREND MICRO, כמו כן התוכנה מוודאת שהפיירוול יהיה מופעל ומוגדר כהלכה ובנוסף, דואגת להסיר את כל התוכנות הבלתי נסבלות שמשתלטות על הדפדפנים, מקפיצות חלונות, מחליפות את דף הבית ואת החיפוש, מתקינות "טול-ברים" ((TOOLBARS שמפריעים לעבוד וגונבים את המידע האישי.

פיצ'רים נוספים – אפשרות לחסימה של תכנים בלתי ראויים או של רשתות חברתיות (במידה ומדובר במחשבים המשמשים ילדים או מחשבים במקום העבודה),  אפשרות לשליטה מרחוב על מחשב אחר שמוגדר באותו החשבון ודוחות שבועיים המסכמים את שעות העבודה שנחסכו, מספר העדכונים שהורדו, רוגלות שהוסרו ונתונים נוספים.

החברה מתחייבת שהתוכנה פותרת מעל ל-80% מבעיות התוכנה במחשב והתקנה שלה מאיצה את מהירות המחשב בעשרות אחוזים. כפועל יוצא התוכנה בעצם חוסכת למשתמש זמן וכסף רב וגם  את עלות הרכישה של אנטי וירוס מאחר וכאמור הוא מגיע עם התוכנה.

החברה מציעה התקנה חופשית ובחינם למשך תקופת ניסיון שלאחריה ניתן יהיה להשתמש בה בעלות של החל מ1$ לחודש לכל מחשב.

עוד פרטים באתר החברה.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.