לפני חמש שנים גזרה גוגל (Google) את הסרט בכניסה לחנות חנות האפליקציות הווירטואלית שלה Google Play ומאז היא מציעה למשתמשי אנדרואיד (Android) להורדה, בחינם ובתמורה, אפליקציות, משחקים ותכנים כמו סרטים, תוכניות טלוויזיה, שירים וספרים. לפי החברה נרשמו לחנות מאז ועד היום למעלה ממיליארד משתמשים מ-190 מדינות מרחבי העולם, והיא מציעה כיום מיליוני אפליקציות, 40 מיליון שירים, 5 מיליון ספרים וכדומה. לרגל יום ההולדת של החנות, פרסמה גוגל את רשימת התכנים הפופולריים ביותר בארצות הברית מאז ההשקה הרשמית. מדובר כמובן בתכנים שלא הגיעו מותקנים כחלק ממערכת ההפעלה, אלא דרשו הורדה מיוחדת.

חמשת המשחקים המובילים הם Candy Crush Saga ,Subway Surfers ,Temple Run 2 ,Despicable Me ו-Clash of Clans. האפליקציות הכי פופולריות הן Facebook ו-Facebook Messenger – ואפשר לומר כצפוי – ואחריהן Pandora Radio ,Instagram ו-Snapchat שכזכור הגיעה לאחרונה לחצי מיליארד הורדות באנדרואיד.

הספר '50 גוונים של אפור' הוא הספר האלקטרוני הפופולרי ביותר, ולאחריו סדרת ספרי 'משחקי הרעב' ו-'שיר של אש ושל קרח', 'אשמת הכוכבים' ו-'נעלמת'. בקטגוריית הסרטים, 'ראיון סוף' הוא המוביל ולאחריו 'לשבור את הקרח', 'דדפול', 'מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר' ו-'שומרי הגלקסיה'.

השירים הפופולריים ביותר בהיבט של הורדות מהחנות של גוגל הם Thinking Out Loud של אד שירן, Royals של לורד, Blank Space של טיילור סוויפט, Uptown Funk של מארק רונסון וברונו מארס ו-Happy של פארל וויליאמס.