גוף האדם הוא אחת המכונות המתוחכמות בטבע, אך האם בקרוב הוא יהפוך לחכם יותר? אם הדבר תלוי בתחום הטכנולוגיה הלבישה – אנחנו בהחלט בכיוון. בשנים האחרונות מפותחות עוד ועוד טכנולוגיות המתלבשות או מוטמעות בגוף האדם ומשפרות את תפקודו ואת איכות חיינו. אז נכון שעוד רחוק היום בו נהפוך לרובוטים, אבל הנה כמה פיתוחים שיוסיפו לגופנו עוד כמה יכולות.

הצמידו את הזרוע כדי לשלם

כרטיסי אשראי, תגי כניסה לעבודה וכרטיסי נסיעה חכמים בתחבורה הציבורית – אלה מלווים אותנו כבר כמה שנים ובזכות שבבי הזיהוי המושתלים בהם וטכנולוגיית NFC, מספיקה הצמדה של הכרטיס אל הקורא הייעודי ואתם נכנסים לעבודה, עולים לאוטובוס ואפילו משלמים בכרטיס אשראי. מה שאומר שלא כדאי לשכוח אותם בבית.

ישנם אנשים שאולי שכחו את הכרטיסים הללו פעם אחת יותר מדי והחליטו להשתיל את שבבי הזיהוי תחת עורם. בזכות מידות החיישנים הזעירות והעבודה ללא סוללות, שוקלים אנשים מן השורה להשתיל כאלה בגופם. כך יוכלו לפתוח דלתות כשיצמידו את גופם לקורא, לעלות במהירות לתחבורה הציבורית ולשלם באשראי. ניתן גם לכלול בחיישנים התת-עוריים הללו מידע רפואי למקרה חירום וכך יוכלו בתי החולים לזהות אתכם בהצמדה פשוטה של קורא NFC לזרוע שלכם.

השלד המלאכותי שמוסיף לגוף כוחות

מטבענו אנו נשחקים לאחר עבודה מאומצת: הרמת ציוד כבד, ריצה לאורך זמן ואפילו עמידה ממושכת יסתיימו כשהאנרגיה בגופנו תסתיים.

קרא עוד:  גרמין הציגה שעונים חדשים כדי לחגוג את הסרט הבא בסדרת מלחמת הכוכבים

יונדאי (Hyundai) ופנסוניק (Panasonic) פיתחו (כל אחת בנפרד) רובוט המתלבש על גוף האדם ומוסיף לו יכולות חדשות: לוחמים יוכלו לרוץ מרחקים ארוכים יותר ובמהירות גדולה יותר מבלי להתעייף, עובדים בעבודות פיזיות יוכלו לעבוד שעות ארוכות יותר מבלי להישחק וגם בעלי מוגבלויות יוכלו להיעזר בשלד החכם הזה כדי ללכת.

כשמשקפיים חכמים משתדרגים לעדשות מגע

Google Glass, המשקפיים החכמים של גוגל, כבר יצרו סביבם התלהבות רבה כשהציגו בטווח הראיה שלנו נתונים וירטואליים רבים. צג השיחה המזוהה, תחזית מזג האוויר ותמונות המצלמה – אלה ועוד הוצגו מעל עינינו מבלי שנצטרך להוציא את הטלפון החכם מהכיס.

אך הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק וחברות סמסונג (Samsung) וסוני (Sony) לא הסתפקו במשקפיים החכמים ורשמו פטנטנים על עדשות מגע חכמות. גם חברת גוגל חוקרת את האפשרות לבדוק באמצעות עדשות מגע חכמות את רמת הגלוקוז בדם, דבר שישפר את חייהם של חולי סוכרת שכיום דוקרים עצמם בכל פעם שמבצעים בדיקה שכזו.

מדפיסים איברים בתלת-מימד

מדפסות תלת-המימד מתיכות חוטי פלסטיק והופכות אותם לכל דמות שנרצה להדפיס. מודלים שונים וצעצועים כבר מודפסים במדפסות תלת-מימד ביתיות, אך נראה שעיקר המאמץ המחקרי בתחום מתמקד בהדפסת איברים. מדפסות תלת-מימד כבר הצליחו להדפיס רקמות אנושיות וכן היו מספר מועט של השתלות מוצלחות של איברים מודפסים בבני אדם ובחיות.

https://youtu.be/jvzu9MXC7e0

הופכים את העור למשטח מגע

השעונים החכמים אולי מוספים הרבה עניין לפרק כף היד המשעמם שלנו, אך משתמשים רבים מתלוננים שהמסכים של אותם שעונים קטנים מדי ועל כן נפגעת חווית השימוש בהם.

קרא עוד:  גרמין הציגה שעונים חדשים כדי לחגוג את הסרט הבא בסדרת מלחמת הכוכבים

SkinTrack היא טכנולוגיה המשתמשת בשעון חכם ובטבעת אותה עונדים על האצבע. באמצעות שדה מגנטי המופק בסביבת השעון, הופכת הזרוע למשטח מגע אחד גדול, כזה המרחיב את שטח המגע הקטן בתצוגת השעון החכם. כך ניתן לשלוט בשעון על ידי מחוות שונות, לצייר אותיות על הזרוע ביתר נוחות ואף לשחק במשחקים הדורשים שטח מגע רחב.