שוק צמידי הספורט והכושר גדל משנה לשנה והמוצרים משלבים חיישנים רבים שנועדו לספק מידע רב למשתמש, אולם לפי מחקר של אוניברסיטת סטנפורד נמצא כי הנתונים שהם מציגים אינו מדויק כלל.

המחקר התמקד באמינות המוצרים ובחן מספר מותגים שונים על ידי 60 מתנדבים בגילאים ומשקלים שונים ובצבע עור שונה. המוצרים שנבדקו הם Apple Watch, Fitbit Surge, Gear S2 ועוד, כאשר את הנתונים שאספו נבדקו במקביל מול מכשירים רפואיים מאושרי ה-FDA האמריקאי בזמן השימוש בהליכון ואופניים נייחים.

לפי המחקר, מדי הדופק במוצרים מדויקים למדי. כל המוצרים שנבדקו נמצאו מדויקים וקרובים לנתונים האמיתיים, כאשר ההבדלים היחסיים היו לכל היותר סטייה של כ-5% מהנתונים. עם זאת, במדידות ספירת הקלוריות התגלה כי בנתונים אלה המוצרים לא מדייקים בלשון המעטה.

הסטיות בנתונים נעו בין 27% ל-97% בהשוואה למספרים האמיתיים, כשכמובן מדובר רק על הערכה. Apple Watch ו-Fitbit Surge היו מבין אלו שהיו קרובים לנתונים הנכונים. כדי להשתמש בנתונים אלה במסגרת רפואית, על המספרים להציג סטייה של 10% לכל היותר.

לדברי החוקרים, הסיבה לסטיות הרבות היא כי לא בכל הצמידים ניתן להזין מאפיינים אישיים כמו גיל, משקל וגובה, מה שגורם לחוסר נכונות בנתונים. "אנו מעוניינים לעודד את החברות להפוך את המוצרים שלהם למדויקים יותר ולהציג את הנתונים לציבור הרחב, כך שהצרכנים יוכלו לראות אילו מכשירים מדויקים יותר." אמרו במחקר.