לא פחות מ-3 מערכות הפעלה צפויות לנחות השנה אם זו Sailfish, Firefox OS ו-Tizen (טיזן). האחרונה כך נראה, תראה אור בתערוכת הסלולר MWC 2013, זאת לפי דיווח של עיתון יפני מקומי האומר כי NTT Docomo, מפעילת הסלולר הגדולה במדינה תשיק מכשיר של סמסונג מבוסס מערכת ה-Tizen מיד לאחר חשיפתו בברצלונה.

מבחינת סמסונג, Tizen תחליף למעשה את מערכת ה-Bada OS שהייתה בשוק במהלך השנתיים האחרונות במכשירי ה-Wave, אולם סמסונג חדלה מלעדכן את המערכת ולהשיק מכשירים חדשים לסדרה.

מערכת ה-Tizen OS היא פרי שיתוף פעולה של סמסונג ואינטל זאת לאחר שנוקיה זנחה את מערכת ה-MeeGo שפותחה במשותף עם אינטל. על פיתוח המערכת הוכרז עוד לפני יותר משנה, אולם בשל עיכובים היא לא שוחחרה. Tizen OS מיועדת עבור מכשירים לשוק הבינוני והנמוך של סמסונג, אולם לא רק שכן אינטל לא מיועדת אותה רק לסמארטפונים אלא לתמיכה גם במגוון רחב של מכשירים כמו טאבלטים, טלוויזיות חכמות, מערכות בידור לרכב והתקנים רבים אחרים כשהיא תהיה מבוססת על לינוקס ויישומי HTML5 ואף תוכל להפעיל אפליקציות אנדרואיד. סמסונג ואינטל מקוות להפוך את הפלטפורמה למערכת עם קהילה רחבה בזכות השימוש בקוד הפתוח והתכנון כי מכשירים נוספים יושקו במהלך השנה הקרובה.

וידאו: הדגמת המערכת על מכשיר אב-טיפוס של סמסונג

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.