לצד ליין השעונים החכמים שהושקו לא מכבר, ה-Gear 2 וה-Gear 2 Neo, זוכה שעונה הראשון של החברה לקבל את מערכת ההפעלה העצמאית הראשונה מבית סמסונג ושאינה ממותגת תחת מערכת ההפעלה אנדרואיד- זו המוכרת יותר בשם Tizen.

על עדכונו הצפוי של השעון החכם שכאמור הראשון שזוכה להריץ מערכת הפעלה משל עצמו ולא את מערכת ההפעלה הלבישה של גוגל, נודע לפני קצת יותר משבועיים כאשר הכריזה סמסונג כי בקרוב צפויה לשחרר עדכון גרסה משמעותי לשעון החכם שברשותה, שמלבד מערכת הפעלה עצמאית מביא עימו מספר תכונות חדשות למחזיקיו- תכונות המקרבות משמעותית ומעמידות אותו בשורה אחת יחד עם יתר השעונים החכמים מבית החברה.

יחד עם עדכונו נוספו כאמור מספר אפשרויות חדשות לשעון החכם, ביניהן ניתן למצוא מצב שינה מיוחד שעוקב אחר דפוסי השינה של העונד, מצב אימון גופני העוקב אחר הפעילות הגופנית, נגן מוזיקה עצמאי וכן פקודות קוליות כך שישלטו על המצלמה בשעון- תכונה הלקוחה הן מה-Gear 2 והן מה-Gear 2 Neo. בנוסף, העדכון החדש מביא עימו מספר אפשרויות חדשות הקשורות להתאמה אישית של השעון: שינוי גודל וסגנון הגופן, החלפת הטפט המובנה וכן התאמה אישית של קיצור ההקשה הכפולה- תכונה שהייתה עד כה מנת חלקם של בעלי השעונים הנוכחיים בלבד. לדברי סמסונג, העדכון מביא עימו גם שיפור משמעותי בחיי הסוללה וכן בביצועיו של השעון.

יש לציין כי ניתן לבצע את העדכון בשלב זה אך ורק דרך תוכנת ה-Kies של מכשירי סמסונג, וטרם ידוע לפי שעה האם העדכון יוכל להתבצע גם ישירות מהאוויר, אך במידה ואכן תינתן אפשרות זו- ניתן יהיה לבצעה ישירות דרך האפליקציה הייעודית של ה-Gear הקיימת במכשירי החברה.

קרא עוד:  לא רק שואבים: רונלייט השיקה קולקציית מוצרים של Jimmy לכל הבית

צפו: שעון ה-Gear מריץ את מערכת ההפעלה Tizen

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.