ריץ' גרין, ה-CTO בנוקיה, חשף היום את תוכניותיה של החברה הפינית לגבי Symbian^4 ועל MeeGo בפרט, ומספק לנו מספר חדשות משמחות.

בראיון (שבהמשך) גרין חשף כי האפליקציות לסימביאן המפותחות באמצעות פלטפורמת הפיתוח של נוקיה, ה-Qt, על גבי הסימביאן, יהיו מתואמות גם ל-MeeGo. זאת אומרת, שאם פיתחתם לאחרונה אפליקציה באמצעות ה-Qt של נוקיה והיא נכנסה ל-Ovi Store, וכאשר ה-MeeGo יגיע – לא תאלצו להתאים את האפליקציה ל-MeeGo מכיוון שהיא כבר מתואמת. מדובר בחדשות טובות למפתחים הרבים מכיוון שאלו שיחששו לרכוש את ה-N9 מתי-שהוא-לא-יגיע יוכלו להוריד את ה-Angry Birds ועוד מגוון אחר של אפליקציות מבלי לחכות.

כמו כן, נוקיה נפרדת לשלום מ-Symbian^4 כמערכת הפעלה נפרדת, ומעתה במקום מעבר למערכת הפעלה חדשה, נוקיה תשחרר סדרה של עדכונים קטנים וכל העדכונים שנועדו להיות ב-Symbian^4 יועברו למכשירי נוקיה קיימים (כרגע – למכשירי S^3 בלבד, אין לדעת אם גם ב-S^1 זה גם יהיה) כגון ה-N8 ויתקבלו כעדכוני גרסה. כזכור, Symbian^4 כוללת שינוי גדול של ממשק המערכת ועוד מספר שינוים גדולים במערכת ההפעלה הוותיקה שתשנה אותה מקצה לקצה. בעצם, כך למעשה, זונחת נוקיה כלל את ההגדרה הנוכחית של גרסאות, ותקרא למערכת מעתה פשוט "סימביאן".

דבר נוסף שוודאי לא מעט מצפים לו היא הגעתה של המערכת ההפעלה של אינטל ונוקיה, ה-MeeGo, שרבים צופים לה עתיד ורוד. ובכן, בנוקיה מאשרים שנראה מכשירי MeeGo (אנחנו כבר לא יכולים לחכות ל-N9) עד סוף השנה הנוכחית או בתחילת 2011. אם הדבר נכון להשנה, כנראה שנוקיה מכוונת לתקופת החגים (בארה"ב) כדי להשיק את ה-MeeGo בתזמון המושלם, ובשלב הראשוני היא תתחרה ב-Windows Phone 7 ולאט לאט תתפתח להתחרות בגדולות באמת: אנדרואיד ו-iOS. שיהיה בהצלחה.

קרא עוד:  אפל תשלם עד מיליון דולרים לחוקרים שיחשפו פרצות במוצריה