מלבד העובדה שלאייפד 3 (או "החדש", איך שתרצו) יש מעבד גרפי מרובע ליבות, שלדברי הטענה של אפל, מביס את מעבד ה-Tegra 3 של nVIDIA, לא קיבלנו כל פרטים נוספים על שאר מפרט הטכני של הטאבלט החדש. כ-3 ימים לפני שהוא מושק באופן רשמי, אתר ויאטנמי הצליח לשים את ידיו על האייפד 3 ולבדוק במעט את ביצועיו שגם חשף את המפרט הטכני שלו.

חזק, אבל לא כפי שסופר
חזק, כצפוי, אין חדש תחת השמש: מעבד ה-A5X הוא מעבד כפול ליבה בתדר של 1GHz כשהחידוש הוא סוף כל סוף 1GB RAM שיספק לאייפד 3 ריבוי-משימות טוב יותר ויתרון מהירות מסוים על פני האייפד 2, שכן לאייפד 3 יש הרבה יותר "מקום פנוי" על גבי ה-RAM, וניתן לשים לזה בסרטון ה-Unboxing הקצר שהאתר ביצע (בהמשך). מבחינת המעבד הגרפי, הלא הוא ה-SGX543MP4 (אותו מעבד גרפי של ה-PS Vita) אפל הבטיחה רבות וקיימה: אכן, הוא חזק יותר מה-Tegra 3, אך לא פי 4 אלא פי 2 ממה שצוין (ע"פ GLBenchmark 2.1). אם שאלתם, אז האייפד 2 מגיע בערך לאותה רמה של ה-Tegra 3, אך לא מביס אותו באופן חד משמעי כפי שאפל הצהירה

למעשה, חדשות אלו מגיעות אלינו מעט מוקדם מין הרגיל, שכן iFixit נוהגים לרוב לפרק את המכשירים החדשים של אפל ולספק לנו פרטים מסודרים לגבי המפרט הטכני, אך כן קיבלנו חלק מהמידע שגרם לנו להתאכזב: למרות ש-iOS עובדת מצוין על גבי מעבד כפול ליבה ועל אף התדר הנמוך, היא יודעת לנצל את המשאבים שלה בצורה המלאה ביותר, עדיין ציפינו פה למעבד ה-A6 הכ"כ מדובר. אם החלטה זו טובה או לא – את זה אנחנו ניתן לזמן (ולבנצ'ים) להגיד.