מיקרוסופט (Microsoft) שחררה בסוף השבוע את העדכון הגדול הראשון למערכת Windows 10 המוסיף מספר חידושים ושיפור בביצועים לרוחב המערכת.

נטענת מהר יותר

מיקרוסופט אומרת כי לאחר העדכון, מערכת Windows 10 תטען בכ-30 אחוז מהר יותר בהשוואה ל-Windows 7 על חומרה זהה וכן היישומים השונים של מיקרוסופט כמו הדואר, לוח השנה, תמונות, Xbox, החנות ועוד קיבלו שיפור משמעותי הן בעלייתם בפעם הראשונה והן בשימוש היומיומי.

Edge בזרמה

דפדפן ה-Edge התעדכן גם הוא וכולל, מלבד שיפור בביצועים ותיקוני אבטחה, יכולת להציג את תוכן הלשונית (טאב) כאשר עוברים מעליו עם העכבר וכפי שהבטיחה בעבר, ניתן להזרים תוכן ישירות מהדפדפן להתקנים תומכים בתקן הזרמה כמו כרומקאסט התומך ב-DLNA. ניתן מעתה גם לסנכרן את המועדפים ורשימות הקריאה בין מכשירים שונים, כך שאם יש ברשות המשתמש טלפון, טאבלט ומחשב, כל אלו יסתנכרנו לחשבון אחד.

קורטנה חכמה יותר

העוזרת הוירטואלית של מיקרוסופט, קורטנה (Cortanat), כעת חכמה מאי פעם. היא מסוגלת לזהות כתב יד באנגלית בשימוש בסטילוס על גבי מסך מגע, מספרי טלפונים, כתובות אימייל ומסייעת להוסיף תזכורות אישיות וגם לשלוח הודעות לחברים. בנוסף היא מאפשרת לעקוב אחר אירועים קרובים, לשלוח תזכורות וגם להזמין מונית דרך אובר (Uber).

בנוסף, גם אפליקציית סקייפ (Skype) התעדכנה וכעת היא חלק אינטגרלי בעדכון, ישנו תמיכה בהצגת יישומים נוספים בתפריט ההתחל וכן נוספו כלים לסביבה ארגונית. ההפתעה האחרונה ממיקרוסופט היא אפשרות לבצע אקטיבציה למערכת גם בשימוש של מפתח מ-Windows 7 ומעלה, כלומר מי שנדרש להתקין מחדש את המחשב, יכול לעשות זאת בשימוש של רישיון מפתח שרכש עם המחשב בעבר.

קרא עוד:  על הקצה: Chromium Edge זמין לכולם, עדיין בבטא

העדכון כבר הופץ למחשבים התומכים, ומי שעדיין לא שדרג מגרסאות קודמות יוכל לעדכן ישירות לעדכון החדש.