מיקרוסופט (Microsoft) החלה השבוע להציע לכל עובדיה להתנסות ב-xCloud, שירות המשחקים בענן של החברה, באמצעות ה-PC שלהם. השירות היה זמין עד כה בגרסת ניסוי רק למכשירים מבוססי אנדרואיד ו-iOS. כעת יכולים העובדים להתקין תוכנה בשם Xbox Game Streaming שמוצעת ב-Microsoft Store ולשחק בחינם בקטלוג הנוכחי. פרט לתוכנה נדרש גם שלט Xbox One, חשבון משתמש בשירות המשחקים, וחיבור אינטרנט מהיר.

לאחר ההתחברות, עומדות בפני המשתמש שתי אפשרויות: לשחק במשחקים המותקנים כבר בקונסולת ה-Xbox הפרטית שלו, ובמקרה כזה המשחק ישודר דרך הרשת מהקונסולה למחשב, או לשחק במשחקים הפועלים מרחוק על שרתיה של מיקרוסופט. האפשרות השנייה חוסכת כמובן את הצורך ברכישת קונסולה, אולם איכות התמונה מוגבלת בשלב זה ל-720p בלבד. עם זאת, שדרוג לאיכות 1080p מובטח בקרוב.

קטלוג המשחקים בשירות הענן עשיר למדי, וכולל להיטים כדוגמת Borderlands 2, משחק המירוצים Forza Horizon 4 ומשחקי סדרת ההרפתקאות המבוססת על עלילות באטמן. הנסיינים מדווחים על איכות צפייה טובה, אולם נראה שממשק התוכנה לא הותאם במיוחד למחשבים והוא למעשה זהה לחלוטין לזה המוצג במכשירים ניידים.

מיקרוסופט מוסיפה להיערך להשקה פומבית של השירות, ומעדכנת כי היא מרחיבה את מערך השרתים שלה: אם עד כה נסמכה על שרתים המורכבים למעשה מארבע קונסולות Xbox One S, כעת היא מתחילה להפעיל שרתים עם שמונה קונסולות One S כל אחד. בהמשך, צפויה החברה להתחיל להשתמש גם בשרתים המבוססים על מעבדי קונסולת ה-Xbox Series X החדשה, וזה אמור להביא לשיפור דרמטי בביצועים.