הרום החופשי והפופולרי CyanogenMod כבר בדרך לגרסה 9 שתביא את בשורת ה-ICS לכלל המכשירים. כפי שדווח, הצוות עומל בימים אלה על פיתוח הגרסה הבאה כבר מחודש שעבר כאשר כבר הפיצו גרסאות אלפא למספר מכשירים והצפי כי הגרסה הסופית תשוחח בחודש ינואר – פברואר שנה הבאה למכשירים נבחרים.

הרום אשר מבוסס על גרסת הקוד הפתוח של האנדרואיד 4 כבר זמין להורדה למכשיר הגלקסי נקסוס,  אם כי לא מדובר בגרסה הרשמית של CyanogenMod אלא בכלאה שבוצעה על ידי משתמש אחר אשר לקח את גרסת האלפא של צוות הפיתוח והתאים אותה למכשיר.

בוידאו שבהמשך נוכל לראות לראשונה את התוספות שנוספו מגרסת הקוד הפתוח לגרסת CyanogenMod 9 ובדומה לאפשרויות הקיימות בגרסת CyanogenMod 7, נמצא אותם גם כאן: כפתורי כיבוי והפעלה לקישוריות בשורת ההתראות (שאינם קיימים בגרסה המקורית), לאנצ’ר המאפשר לבצע שינויים והתאמות כמו מספר מסכי בית, מסך ברירת המחדל, שינוי גודל הווידג’טים, התאמת חיישן התאורה ובהירות המסך ועוד מספר הגדרות נוספות. גם אפליקציית המוזיקה המגיעה עם ה-ICS הוחלפה בגרסה זו ובנוסף לאפליקציית ה-Music, ברום ה-CM 9 נוספה גרסה שפותחה על ידי הצוות שתאפשר לראשונה, מחוות תנועה כדי לשלוט בנגן המוזיקה. כך לדוגמה נוכל לשקשק את המכשיר כדי להעביר שיר, להחליק את האצבע על המסך כדי לשלוט בעוצמת השמע ועוד תוספות כמו בקרי שליטה שיוצגו במסך הבית. יישום זה עדיין לא שוחרר ונאמר כי הוא יגיע להורדה לאנדרואיד מארקט בהמשך.

קרא עוד:  דיווח: מערכת ההפעלה של וואווי בפיתוח מתקדם, יצרניות נוספות מתעניינות

עוד מוקדם לדעת לאילו מכשירים הרום יגיע, אך עד כה התמיכה של 7 CyanogenMod הייתה לכמעט 70 מכשירים שונים, כך שמכשירי אנדרואיד פופולריים ייקבלו את הרום וודאי בתחילה, ובהמשך הוא יגיע למכשירים נוספים. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.