שלושה חודשים מאז הודעתה הדרמטית של מיקרוסופט (Microsoft) על הפסקת פיתוח דפדפן Edge, היום דלפו לראשונה תמונות של הדפדפן החדש שלה, שיוצע תחת אותו שם אך יתבסס על Chromium של גוגל (Google), על ידי אתר Neowin.

האתר מציין כי הדפדפן זמין כרגע לעובדי מיקרוסופט בשתי גרסאות: גרסת מפתחים רגילה המתעדכנת מדי שבוע וגרסת Canary, המתעדכנת מדי יום.

מהתמונות נראה כי ממשק הדפדפן החדש דומה הרבה יותר לזה של Chrome מאשר ל-Edge הישן, וכולל את עיצוב הלשוניות, שורת הכתובות וסרגל המועדפים של גוגל, כמו גם תפריט האפשרויות של המתחרה לשעבר.

דף הלשונית החדשה כולל תמונת רקע המתחלפת מדי יום ושורת חיפוש – בדומה ל-Bing. בתחתיתו נמצאת שורת האתרים שהמשתמש ביקר בהם הכי הרבה, וגלילה מטה חושפת זרם חדשות מותאם אישית המוצג באחד מכמה עיצובים ניתנים לבחירה – תכונה דומה לזו שמציע Opera.

ההבדל העיקרי בין הדפדפן של מיקרוסופט למתחרים שלו הוא חנות התוספים: אמנם, הדפדפן החדש המבוסס על כרום מאפשר להתקין תוספים מהחנות של גוגל, אך כולל גם חנות תוספים משלו. כרגע לא ברור מה ההבדל בין החנויות, מלבד העובדה שהדפדפן דורש אישור מיוחד כדי להתקין תוספים מזו של גוגל (בדומה להתקנת אפליקציות Android או תוספי Kodi שהורדו ממקור חיצוני).

הבדל נוסף הוא ממשק ההגדרות, שנראה מסודר יותר מזה של Chrome.

קרא עוד:  רייזר הכריזה על אולטרה-בוק ראשון המיועד למשחקים עם GeForce GTX 1650

כמובן שכל זה עשוי עוד להשתנות לפני השחרור הרשמי של הדפדפן לציבור. מי שרוצה להירשם לבדיקות בטא של הדפדפן לכשיפתחו יכול לעשות זאת כאן.