במעמד חשיפת מערכת ההפעלה החדשה iOS 8 אשתקד, חשפה אפל גם מערכת ביתית חכמה, HomeKit שמה, שתנוהל ותנווט ישירות מה-iPhone או מהשעון החכם בעזרתם של מוצרים ייעודיים. כעת, כשנה לאחר החשיפה, מוצעים למכירה המוצרים הראשונים שישתלבו בפלטפורמת הבית חכם ובעיקר – כנראה יהפכו אתכם לעצלנים יותר.

על הבית החכם יוכלו המשתמשים, כאמור, לשלוט באמצעות מכשיר ה-iOS שברשותם או, לחילופין, באמצעות Apple TV, המזרים-מדיה של החברה, כך, לדוגמה יוכלו לפתוח את שער החנייה או דלת הבית ישירות מהטלפון או מהשעון החכם ואף להדליק את האורות, לשלוט על טמפרטורת המזגן או הדוד – והיד עוד נטויה.

אחד המוצרים הראשונים בקטגוריית הבית החכם הוא Caséta Wireless Lighting של חברה בשם לאטרון (Lutron) זהו מכשיר ששולט בתאורה ובאורות. מדובר למעשה בערכה בת מספר נורות וגשר פיקוד המחבר ביניהן. כך, לדוגמה, יוכלו המשתמשים לקבוע ולתזמן את שעת הדלקת הנורות, הכיבוי ואף לעמעם את התאורה בעזרת מספר מצבי תאורה שונים. בנוסף, יוכלו המשתמשים לשלוט על הנורות באמצעות פקודה קולית מהעוזרת הוירטואלית. יש לציין כי ניתן אף לפזר מספר נורות בחדרים שונים בבית ולשלוט על כולן בעת ובעונה אחת או בצורה פרטנית. אם ברצונכם לרכוש את המוצר אגב, תאלצו להיפרד מסכום לא מבוטל של 230 דולרים, המחיר בארצות הברית, כשניתן יהיה גם להזמין בקרוב דרך אמזון (Amazon) ומספר רשתות נוספות.

Caseta_Lamp_Dimmer_Starter_Kit_Packaging.0

מוצר נוסף שהצטרף לקטגוריה, Eve air quality and temperature monitor של אלגטו (Elgato), הוא למעשה התקן קטן דמוי נתב באמצעותו ניתן לשלוט על טמפרטורת הבית והאקלים. כך, לדוגמה, יוכל המשתמש לשלוט על טמפרטורת המזגן, לקבוע באמצעות שעון עצר שעה לכיבוי והדלקה ועוד. מוצר נוסף המשתייך לקטגוריית הבית החכם הוא תקע קטן המתחבר לשקע בקיר, ובאמצעותו ניתן יהיה יהיה לשלוט על מוצרים אחרים בבית כגון פתיחה וסגירה של דלתות, כיבוי אורות, שליטה על טמפרטורה ועוד. על מנת לרכוש את אחד מהמוצרים בקטוגוריה, יהיה עליכם להיפרד מסכום לא מבוטל של כ-80 דולרים ועד 250 דולרים.

קרא עוד:  להיט: מעל מיליון צמידי Mi Band 4 נמכרו בתוך 8 ימים

+++++-

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.