רשת דור 5 תגיע בשנה הבאה למספר מקומות נבחרים בעולם, ובישראל רשת פלאפון כבר החלה בתהליכי הבדיקה הראשוניים. החברה הודיעה כי במסגרת הניסוי שערכה, הושגה מהירות של 1 ג'יגה-ביט בשנייה בהורדה.

פלאפון הקימה מעבדה ייעודית שבה הותקן ציוד תשתית של חברת אריקסון (Ericsson) וציוד קצה של קוואלקום (Qualcomm). במסגרת הפיילוט, בוצעה העברה של תכני וידאו באיכות 4K באמצעות תקשורת סלולרית, ולדבריה הניסוי עבר באופן רציף וללא תקלות.

שיא המהירות שנרשמה הייתה כאמור 1 ג'יגה-ביט בשנייה בהורדה, זאת בהשוואה למהירות של 150 מגה-ביט בשנייה ברשת דור הרביעי הפרוסה כיום בישראל. מהירות העלאה שנרשמה הייתה בקצב של 130 מגה-ביט בשנייה, מהירות כפולה בהשוואה לקצב הגלישה כיום.

ציוד הקצה (אב-טיפוס) של קוואלקום

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון ציין כי "הפיילוט המוצלח שנערך היום, הוא פריצת דרך משמעותית בנתיב לקראת דור חמישי בישראל. זהו חלק מתפיסת המובילות והחדשנות הטכנולוגית של פלאפון, במטרה לספק את חוויית הגלישה הטובה והמהירה ביותר ללקוחות.

בין דור רביעי לדור חמישי, תחל לפעול בישראל דור 4.5 LTE Advanced. הוט מובייל ופרטנר השלימו פריסת ראשונה בעיר אילת ולקוחות החברה בעלי מכשירים תומכים יוכלו לגלוש בקצבים של עד 100 מגה-ביט בשנייה, כאשר בתאוריה הרשת מסוגלת אף להגיע ל-255 מגה-ביט בשנייה.