חברת אמבלייז הישראלית הייתה בין החברות הישראליות הבודדות שהציגה מכשיר סלולר. First Else קראו לו אז בסוף 2009 אשר הציג מכשיר מתקדם וממשק עוד יותר המבוסס על מגע “עוקב” בשימוש של אצבע אחת ומעבר בין תפריטים בגרירה רציפה. למרות היכולות המתקדמות, המכשיר לא יצא לפועל, אבל הנה 3 שנים אחרי הוא חוזר, כמעט.

במקום מכשיר, החברה פיתחה את הממשק והתאימה אותו עבור מכשירי האנדרואיד כתוספת של לאנצ’ר עצמאי (בדומה לפייסבוק הום), כך שכמעט כל מכשיר יוכל ליהנות מהממשק של First Else בקלות. הממשק מכונה Splay ונראה בדיוק כמו זה שהיה על המכשיר המקורי והשימוש בו הוא פשוט למדי וכולל גישה לרוב השימושים הנפוצים שלנו בטלפון.

התפריט מוצג בצורת מניפה מימין וכל לחיצה פותחת לנו תת-תפריט נוסף. ישנה גישה לפונקציות הטלפון, ליומן, מדיה ואפליקציות עם התאמה של קיצורים שונים והכל נעשה עם אצבע אחת מבלי להוריד את האצבע מהמסך. הגרפיקה פשוטה ומגניבה וישנה אנימציה חיה כל זמן שאנחנו בממשק.

היתרון הגדול שלה היא כיום במכשירים בעלי מסך גדול, כך שנוח יותר יהיה לתפעל את המכשיר ביד אחת, אולם נראה כי החיסרון העיקרי שאין לה גישה לכל האפליקציות והפונקציות במכשיר דרך הממשק המקורי כך שהיא אינה יכולה עדיין להחליף לגמרי את הממשק המקורי. נסו אותה בעצמכם או צפו בוידאו של Engadget כאן בהמשך.

קרא עוד:  פייסבוק אומרת שלום לאפליקציית ה-Windows שלה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.