על המכשיר כפול הליבה הראשון של סוני-אריקסון, Xperia Duo, שמענו בשנה האחרונה לא מעט, ועם זאת נדמה שעדיין איננו יודעים עליו כמעט דבר. היום המצב הזה משתנה, בזכות שתי הדלפות שפורסמו אתמול בסין, אחת מהן בדמות תמונה ברורה והשניה בדמות מפרט משוער:

אתר החדשות Tencent Digital News דיווח אתמול כי לפי מידע שקיבל ממקורות יודעי דבר ניתן להרכיב מפרט משוער של המכשיר: לפי הדברים, הדואו יגיע עם מעבד כפול ליבה במהירות 1.4GHz, אם כי לא ברור האם יהיה זה MSM8260 של Qualcomm, או שמא אחד משני מעבדים שפיתחה השותפה ST Ericsson – דגמים העונים לשמות U8500 ו-A9500, ומכילים מנוע גרפי רב-עוצמה המספק ביצועים דומים לקונסולות. כדי לפצות את המשתמשים שהתלוננו עד היום על השקעתה המינימלית של החברה בזיכרון RAM, יכיל המכשיר 1.5 גיגה זיכרון, בתוספת 8GB אחסון פנימי.

את המסך הענק, שגודלו אושר ע"י המקורות כ-4.5 אינצ', תאייש תצוגת Reality Display ברזולוציית qHD (בפיקסלים: 540×960, רזולוציה שבעיקרון כלל אינה נתמכת ע"י מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3). בצידו האחורי של הטלפון תימצא מצלמה בעלת חיישן Exmor R מהדור השני, ברזולוציית 12 מגה-פיקסל, ותמיכה בצילום וידאו ב-Full HD.

אבל כמובן שמפרט כזה המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3 מכיל גם חיסרון – צריכת החשמל הגבוהה של המערכת. לכן מתכוונת החברה לצייד את Duo בסוללת ליתיום-יון בעלת קיבולת חסרת תקדים (בתחום הסלולאר) של 2,500mAh.

קרא עוד:  מדוע קשה כל כך להקליט שיחות בטלפונים הנוכחיים?

את כל זה, אם נאמין להדלפות, אנו צפויים לראות בשוק בספטמבר (עוד כחודשיים). ואם אפילו חצי מהן נכונות, נראה שלסמסונג ו-HTC יש סיבה טובה להתחיל להזיע.