היי-סיליקון (HiSilicon), יצרנית השבבים שבבעלותה המלאה של וואווי (Huawei), שבונה את מרבית מכשיריה סביב מעבדי החברה, אם לא כולם, עובדת על המערכת על שבב הבאה שלה, Kirin 950. החברה מצטיירת ככזו שיכולה לתת מאבק אמיתי לחברות השבבים שמייעדות את התוצרים שלהם למכשירי שוק הביניים ואף למעלה מכך.

פרטים אודות המעבד החדש, כאמור Kirin 950, התחילו להופיע ברשת. מדובר במעבד 64 ביט עם 8 ליבות בשיטת big.LITTLE, כלומר שני צברים של ארבע ליבות, צבר אחד לעבודה שוטפת וצבר אחד שנכנס לעבודה בשעת הצורך אם יש עומס.

הצברים מבוססים על Cortex-A53 ועל Cortex-A72, כשהאחרון יכול להגיע למהירות של 2.4 ג'יגה-הרץ. השבב הגרפי שישולב במערכת על שבב אמור להיות Mali-T880, והיא תתמוך בזיכרון LPDDR4, זיכרון צריכת חשמל נמוכה מהדור החדש שיכול להעביר מידע בקצב מרבי של 25.6 ג'יגה-בייט/לשנייה. המערכת גם תכיל שבב עיבוד אודיו ברמת HiFi, והיא תתמוך ב-LTE בקטגוריה 10. יש גם תמיכה בבלוטות' 4.2 וכן ב-USB 3.0, בין השאר.

ה-Kirin 950 אמורה להתחיל לצאת בכמויות מסחריות מקו הייצור לקראת סוף הרבעון השלישי, או תחילת הרבעון הרביעי של השנה וייתכן שעוד לפני סוף השנה וואווי תשיק מכשירים שמבוססים עליה.