בעיכוב לא קטן, סביבת ה-Xposed (אקספוזד) מתעדכנת וזמינה להורדה גם לבעלי גרסת ה-Android 5.0 Lollipop.

המפתח, Rovo89 מ-XDA, שחרר גרסת אלפא ראשונה של Xposed Framework התומכת בעדכון האנדרואיד האחרון ובו הוא מצהיר כי היא נבדקה ופועלת כראוי על גבי ה-Nexus 5 ו-Nexus 9 שאותם הוא בדק, כולל כל המודולים המותאמים שלו שלגביהם ציין כי אין צורך להגדירם מחדש ללא שינוי כלשהו.

המפתח אמנם מזהיר כי מדובר לעת עתה בגרסת אלפא, זאת בשל שינוי גדול שנעשה בהשוואה לגרסה הקודמת. למעשה, היה חשש כי Xposed תיכחד מהעולם בשל הוספת שכבת אבטחה במערכת האנדרואיד החדשה ומדיניות המוגבלת על ידי SELinux, זאת מלבד מעבר לארכיטקטורת 64 ביט וכמובן מעבר ל-ART והשינוי הגדול שהוא טומן בחובו בהשוואה לגרסת ה-KitKat.

Xposed זו סביבה (Framework) המאפשרת לבצע שינויים רבים בממשק מערכת ההפעלה מבוססת האנדרואיד, ללא צורך בהתקנת רומים או שינוי אפליקציות המערכת. Xposed מתווספת אל התהליך הראשי של המערכת ( /system/bin/app_process), ומאפשרת לה לבצע שינויים ללא צורך בשינוי פיסי של קובץ האפליקציה וכוללת מאות תוספים (מודולים) המרחיבים את יכולתה לבצע שינויים והתאמות שונות. לדוגמה, ניתן להוסף Quick Toggles נוספים, לשנות מיקום אייקונים, צבעים, מראה השעון, מיקום כפתורים ועוד.

למביני עניין, ובעלי הרשאות רוט (Root), ניתן להוריד את סביבת ה-Xposed מכאן.

עוד בנושא

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.