עשר שנים חלפו מאז הוכרז מכשיר האנדרואיד (Android) הראשון ואפילו אנחנו ב-TGspot היינו בין הבודדים כדי לדווח על האירוע. זה היה ב-23 בספטמבר 2008 כשחברה אלמונית בשם HTC הציגה את G1 שניסה לתת פייט ל-iPhone הראשון שהושק שנה לפני כן.

בהתאם לטרנד שהיה מקובל בשנים הללו, HTC G1 המכשיר צויד במקלדת מלאה שהסתתרה מאחורי המסך הנשלף בהחלקה החוצה. הוא הגיע עם מסך 3.2 אינץ’ בלבד, מעבד בעל ליבה בודדת וזיכרון פנימי של 256 מגה-בייט בלבד.

למרות המפרט הנחשב לדל כיום, הוא הספיק להריץ את מערכת האנדרואיד בגרסה הראשונה שלה (1.0) שלאחר מכן שודרגה לגרסה 1.6 Donut. הסוללה הספיקה ל-6 שעות שיחה בלבד, המסך ברזולוציה נוראית (320×480) והמצלמה רק 3.2 מגה פיקסל – אבל אף אחד לא התלונן.

מעל מיליון יחידות נמכרו במהלך ששת החודשים הראשונים להשקתו על ידי מפעילת הסלולר האמריקאית T-Mobile. מחירו היה 179 דולרים למתחייבים לחוזה שירות למשך שנתיים – זול בהשוואה למחירים כיום שהעפילו למעלה מ-1,000 דולרים הנדרשים למכשיר דגל כיום.

הוא תמך בדור 3 והיו בו מספר של שירותי צ'אט כמו Google Talk, Yahoo Messenger, ו-Live Messenger. שלושתם אגב כבר לא קיימים יותר היום. חנות האפליקציות שנקראה בעברAndroid Market הגיעה מובנית לצד חנות שירים של אמזון (Amazon) להורדת MP3.

כשנה מאוחר יותר הגיע Moto Droid (שהיה מוכר אצלנו בשם Milestone) של מוטורולה (Motorola), שהיה בין מכשירי האנדרואיד האחרונים להציע מקלדת מלאה. אגב, ל-G1 לא היה יציאת אוזניות סטנדרטית והיה נדרש להשתמש במתאם מיוחד. נשמע מוכר?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.