מספר חודשים מאז השיקה גוגל (Google) את Android Go, גם סמסונג (Samsung) מצטרפת למשפחה ומשיקה את Galaxy J2 Core. הדגם החדש מציע תצורה נמוכה בהשוואה למקובל כיום בשוק, ויחד עם זאת מספק חווית שימוש חלקה ואיכותית במחיר הגון ובהתאם לכוונותיה של גוגל.

ה-Galaxy J2 Core מצויד במסך quadHD צנוע למדי שגודלו 5 אינץ' וברזולוציית 540×960 פיקסלים, וכן הוא מבוסס על מערכת על-שבב Exynos 7570 הקניינית שרצה על ארבעה ליבות בתדר מקסימלי של 1.4 ג'יגה-הרץ. עוד ניתן למצוא במכשיר מצלמה יחידה בגבו והיא באבחנת 8 מגה-פיקסל, ו-5 מגה-פיקסל בקדמתו כאשר בשתיהן מפתח צמצם f/2.2.

כיאה לשאר מכשירי Android Go, גם ה-Galaxy J2 Core מצויד בזיכרון עבודה (RAM) נמוך אך מספק בהתחשב לייעודו בנפח 1 ג'יגה-בייט. גם זיכרון האחסון אינו כה מרשים, 8 ג'יגה-בייט בלבד, ואותם ניתן להרחיב בעזרת כרטיס MicroSD סטנדרטי. עוד ישנה במכשיר סוללת 2,600 מיליאמפר/שעה, שלדברי סמסונג מציעה "יום עבודה מהבוקר עד הלילה".

בהתאם להשתייכותו לסדרת Android Go, המכשיר החדש יריץ את גרסת Android 8.1 במהדורה בסיסית שכוללת גרסאות קטנות משקל של אפליקציות כדוגמת יוטיוב (Youtube), ג'ימייל (Gmail) ומפות (Google Maps), המתאימות במיוחד למכשירים בעלי מפרט צנוע וחיבור בלתי יציב לרשת. על גבי אותה גרסת Go "מולבש" גם ממשק המשתמש הייעודי של סמסונג.

מכירות ה-Galaxy J2 Core נפתחו כבר ביום ההשקה, אך כרגע הוא זמין רק בהודו ובמלזיה. מחירו של המכשיר נע סביב ה-100 דולר (כ-363 ש"ח), ובדבר השקה רחבה יותר לא נאמרה מילה.