אחד הנושאים שמסעירים את עולם הטכנולוגיה כיום הוא iOS 7, הגרסה החדשה של אפל (Apple) למערכת ההפעלה של מוצרי ה-iPxxx שלה. הגרסה החדשה צפויה להיחשף ב-WWDC 13, כנס המפתחים של אפל שצפוי להתחיל בשבוע הבא, ב-10 ביוני בסן פרנסיסקו.

השקת גרסה חדשה של מערכת ההפעלה iOS תמיד מעוררת תשומת לב, אבל נראה שהפעם יש ייחודיות מסוימת והרגשה של משהו חדש באמת. הסיבה היא שאפל, לפי דיווחים, ככל הנראה תשנה בגרסה החדשה, בפעם הראשונה מאז חשיפת ה-iPhone ועמו את ה-iOS, את עיצוב המערכת.

לפי אותם דיווחים, היישומים המגיעים עם המכשיר באופן מובנה יגיעו עם עיצוב 'שטוח' לאפליקציות, כלומר בלי צלליות או 'עומק', באופן שמזכיר מאוד את העיצוב של Windows Phone 8. כבר פרסמנו בעבר סרטון קונספט שעשו למערכת החדשה, אך כעת מתפרסמים דיווחים חדשים, לפיהם העיצוב החדש יהיה תקף לא רק על האפליקציות המובנות, אלא על כל האפליקציות. אותם מפתחים מדווחים כי בערכת הפיתוח פתאום הצלמיות של האפליקציות שלהם נהיו 'שטוחים', בדיוק כמו בשמועות.

בנוסף, אותם מפתחים סיפרו כי כבר לפני יותר משנה הם התבקשו ללהוסיף ביחד עם האפליקציה גם אייקון יותר גדול שאינו כולל פינות מעוגלות, כך שככל הנראה אפל תכננו את השינוי המדובר כבר לפני תקופה ארוכה. כעת ניתן רק לחכות לכנס המפתחים הגדול, אשר יתחיל עוד פחות משבוע.