אנחנו בטוחים שלמשתמשי פיירפוקס (Firefox) רבים הכותרת לעיל נראית קצת מוזרה. מאז שהדפדפן של מוזילה (Mozilla) יצא לדרכו הוא סימן כמטרה את מיקרוסופט (Microsoft) ואת הדפדפן שלה, אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer). כחלק מהשגת המטרה, וזה ערעור מעמדו של אינטרנט אקספלורר בקרב הגולשים ותפיסת נתח שוק גדול ככל האפשר, התחברה מוזילה מהרגע הראשון לגוגל (Google) ומנוע החיפוש שלה. כל מי שפתח את הדפדפן, כברירת מחדל ראה מולו את עמוד החיפוש בגוגל.

אבל גוגל הוא כבר מזמן לא רק מנוע חיפוש, ודפדפן הכרום (Chrome) שלו מהווה יותר איום על פיירפוקס מאשר על אינטרנט אקפסלורר, וכך צץ לו שיתוף פעולה שפעם יכול היה להיחשב מאוד מאוד מוזר, אבל כיום כנראה צריך להתייחס אליו בטבעיות, כי בשוק פתוח, הנאמנויות הן תולדה של צרכים, גם אם הם לפעמים רגעיים בלבד.

מוזילה ואינטרנט אקספלורר הכריזו על השקת מהדורה מיוחדת של פיירפוקס שבא מנוע החיפוש, כברירת מחדל יהיה בינג (bing) של מיקרוסופט ולא גוגל. משהו מהפכני? לא ממש, אבל כל מי שיוריד את המהדורה הזו, דרך דף נחיתה שהכינו במיוחד בשביל כך במיקרוסופט , יראה את דף החיפוש של בינג כברירת מחדל עם הפעלת הדפדפן, וכן, בישראל יוצג הדף של בינג בעברית. ויותר מכך, אם לוחצים על כפתור מנוע החיפושים בתיבת החיפושים, לא מוצאים ברשימה את מנוע החיפוש של גוגל, וצריך, אם רוצים, להוסיפו לבד.

קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

מי שרוצה להשתמש במנוע החיפוש של בינג מבלי להוריד את המהדורה המיוחדת, שדרך אגב אינה משפיעה על התקנות אחרות של פיירפוקס במחשב, יכול באותה מידה להוריד את התוסף הרשמי של מיקרוסופט מהכתובת הזו, ואז פשוט לבחור בו כמנוע ברירת המחדל לביצוע חיפושים. ולשנות את כתובת דף הבית לבינג גם זו אינה בעיה כמובן, כך אין ספק שכל המהלך הזה מהווה למעשה הצהרה שמכוונת היטב לגוגל.