עוד מספר חידושים נוספים אנו שומעים על גרסאות עתידיות של פיירפוקס. לאחר שהוצגה גרסת הבטא 13 המביאה שינוי מרענן למסך הבית, גרסת פיירפוקס 14 תשנה את אופן התקנה והרצת התוספים של הדפדפן. השינוי הזה, שמכונה Plugin Opt In, יגרום, למניעת הרצה אוטומטית של כל האלמנטים בדפי האינטרנט שמבוססים על פלג-אינים בזמן עליית הדף. במקום האלמנטים האלה תופיע הודעה שתבקש מהמשתמש ללחוץ על האלמנט כדי להפעיל את הפלג-אין, כשלאחר הלחיצה הזו יפעל הפלג-אין כרגיל.

התוספים שיושפעו מכך באופן בולט הם כמובן אלמנטים מבוססי פלאש שקיימים כיום במרבית דפי האינטרנט. למעשה, לפי ג'ארד ויין, מהנדס התוכנה שאחראי לתכונה החדשה הזו, "במחשבים של למעלה מ-99% ממשתמשי האינטרנט מותקן פלאש בדפדפן שלהם". הפעלת האפשרות הזו תגרום לכך שאלמנטים אלה לא יופיעו כברירת מחדל. נכון להיום כדי להשיג את המטרה הזו יש להתקין תוסף מיוחד בפיירפוקס, וכמו בעבר, במוזילה מדי פעם מכלילים בדפדפן תכונות שמקורן בתוספים.

מלבד האפשרות למנוע הרצת התוספים באתרים, לתכונה הזו יש היבט נוסף והוא אבטחה. שימוש בפלג-אינים באתרים מפוקפקים, או אתרי דיוג, יכול להשתיל רושעות, סוסים טרויאנים ושאר נוזקות במחשבי המשתמש שמגיע לדף כזה. רבים מהמשתמשים לא יכולים להתמודד עם רוגלות כאלה ואחרות זאת מכיוון שבדרך כלל מדובר, באלמנטים שמופעים מייד עם טעינת הדף, למשתמש ללא הגנה אין דרך לעצור אותם.

קרא עוד:  מחקר: מפתחי אפליקציות לאנדרואיד שיקרו כדי למנוע איבוד הרשאות מיותרות

התכונה החדשה אמורה להיכלל בגרסה 14 של הדפדפן, שצפויה לצאת בעוד קצת יותר מחודשיים כשרגע הגרסה היציבה האחרונה היא 12. עם זאת, האפשרות כבר כלולה בגרסת ה-Nightly המיועדת למפתחים.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.