רק לפני כמה שבועות הודיעה רשמית חברת מוזילה (Mozilla) כי היא נוטשת לאנחות את הרעיון של סמארטפונים שמבוססים על מערכת ההפעלה שלה, Firefox OS, אבל כעת מתברר שהיא לא לגמרי מוותרת על המערכת עצמה. מסמכים שהודלפו חושפים את תוכנית הפעולה של החברה בכל הנוגע להשקות חדשות של מכשירים וגאדג'טים אחרים במהלך השנה הבאה. החברה עצמה טוענת כי מדובר במסמך קונספט בלבד ובתוצר עבודה לא סופי. כך או כך, נדמה שבכל מקרה מתכננת מוזילה לייעד את מערכת ההפעלה לתחומים נוספים ולפי התכניות היא תשיק טאבלט חדש, סטרימר, מקלדת אלחוטית ונתב אלחוטי.

ה-Firefox Pad אמור להיות טאבלט בגודל 10 אינץ' שמכיל דפדפן אינטרנט אחד וזה הכל. אין חנות אפליקציות, אין עדכונים אוטומטים – רק גלישה אלחוטית באינטרנט. הוא ככל הנראה מיועד לשוק הנמוך ושימושים בסיסיים ביותר.

Firefox Stick הוא דונגל חדש שמתחרה בכרומקאסט או באינטל סטיק, ומטרתו להפוך כל טלוויזיה לחכמה על ידי הזרמת מדיה מהמחשב וחיבור לאפליקציות אינטרנטיות. לפי המסמכים, מוזילה מתכננת להשיק יחד איתו שותפויות תוכן עם חברות מסחריות נוספות. בעבר נעשה ניסיון להשיק מוצר שכזה שאף הצליח לקבל את מימון ההמונים, אולם לבסוף הוא כלל לא הושק.

Firefox Hub הוא נתב שאמור לייצר אבטחת רשת מוגברת, והוא מגיע עם חומת אש פרי פיתוחה של מוזילה. בנוסף הוא אמור לשמש גם כשרת אינטרנט פרטי ולאפשר למשתמשים לאחסן בו אפליקציות רשת ומידע, ולהתנסות בטכנולוגיות רשת שונות, כמעין שרת כל יכול אבל בבית.

קרא עוד:  תכירו: הטלוויזיה Vision של הונור, הראשונה עם HarmonyOS

Firefox Pi היא מקלדת חכמה שמבוססת על מערכת Raspberry Pi אשר ניתן לחבר אותה ישירות לטלוויזיה ולמסכי מחשב. לפי המסמכים, אחד השווקים הראשיים שהיא מיועדת אליו היא הודו, בה רבים עדיין משתמשים בטלוויזיות אנלוגיות.

כל אלו כאמור הם לא מוצרים סופיים, אלא רעיונות עתידיים שככל הנראה מעלה מוזילה בניסיון לחשוב על עתידה של מערכת ההפעלה Firefox OS.