ארגון מוזילה (Mozilla) שחרר היום (יום ג') את גרסה 55 של הדפדפן Firefox (פיירפוקס), במהדורה השולחנית שלו. החידוש העיקרי אותו מציג צוות הפיתוח הוא תמיכה ב-WebVR, טכנולוגיה המאפשרת שילוב תכני מציאות מדומה בדפי אינטרנט. Firefox הוא למעשה הדפדפן השולחני הראשון לתמוך בטכנולוגיה זו. Chrome (כרום) של גוגל (Google) מציע אמנם תמיכה ב-WebVR, אבל רק בגרסת המובייל של מכשירי האנדרואיד (Android), ואילו Edge של מיקרוסופט (Microsoft) תומך בטכנולוגיה רק כאשר הוא הדפדפן במצב הפיתוח הניסיוני שלו.

תכני WebVR ניתנים לצפייה דרך מגוון ציוד המציאות המדומה הזמין בשוק, כולל Oculus Rift, ה-Vive של HTC, וגם פתרונות המבוססים על Google Cardboard. זוהי למעשה אחת הפלטפורמות היחידות המאפשרות יצירת חווית VR אחידה התומכת בכל הגאדג׳טים הרלוונטיים, במקום שהמפתח יידרש להתאים אותה מחדש לכל אחד מהמוצרים בנפרד.

עבור מוזילה מדובר בפיתוח טכנולוגי מרשים, אם כי עיקר המאמץ של הצוות מופנה לגרסה 57 שצפויה לצאת בחודש נובמבר הקרוב ואמורה להביא לדפדפן הוותיק עיצוב חדש לגמרי ומגוון שיפורים שיהפכו אותו למהיר ויציב מאי-פעם, לפחות לפי המפתחים. בטווח הארוך, סבורים במוזילה כי דווקא טכנולוגיית המציאות הרבודה (AR), ה יא זו שתזכה לפופולריות רבה יותר, והם מתכננים לתמוך גם בה דרך הדפדפן.