ארגון מוזילה (Mozilla) השיק גרסה חדשה של הדפדפן Firefox (פיירפוקס) שמיועדת באופן מוכוון לשימוש ב-iPad, כשבארגון מציינים כי הסיבה העיקרית לכך היא "שה-iPad אינו רק גרסה גדולה יותר של iPhone".

כך או כך, הגרסה החדשה מביאה תמיכה בעבודה במצב מסך חצוי, לצד אפליקציה נוספת, גישה בלחיצת כפתור למצב גלישה פרטי ובמיוחד התאמה של העיצוב הכולל לגישה באמצעות טאבלט שמציע שטח מסך גדול בהרבה לעומת טלפון מהשורה – כך לדוגמה לשוניות פתוחות יוצגו כמשבצות בלוח שיאפשר מעבר מהיר בין הלשוניות, תוך זיהוי מהיר של האתר הפתוח.

הגרסה החדשה גם תאפשר לשתף לשוניות פתוחות בין מכשירים שונים בלחיצת כפתור, וכן להגדיר את Firefox כדפדפן ברירת המחדל עבור משתמשי Outlook כך שכל לחיצה על קישור תפתח אותו בדפדפן של מוזילה. כן נוספה תמיכה בשימוש במקשים כקיצורי דרך לביצוע פקודות עבור אלו שמחברים ל-iPad מקלדת חיצונית פיזית.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.