דפדפן ה-FireFox המוכר לכולנו קיים מזה זמן מה לגרסאות האנדרואיד. הדפדפן, שנחל הצלחה גדולה בגרסת ה-PC, לא הצליח במערכת האנדרואיד כפי שמוזילה ציפתה שיקרה, והסיבה העיקרית לכך היא שלא הייתה לו תמיכה בפלאש, דבר מרכזי וחשוב באנדרואיד ואחד היתרונות של מערכת זו על פני אחרות.

כעת הודיעה מוזילה כי בעדכון הבא יגיע לדפדפן ה-Firefox תמיכה מלאה בפלאש, כך מקווה החברה למשוך אליה משתמשים שהדבר היה חסר להם עד כה, ולכן נמנעו מלהשתמש בו. יחד עם האפשרות חדשה זו, תגיע תמיכה מובנית בטאבלטים המריצים את מערכת ההפעלה Honeycomb או Ice Cream Sandwich, כך שכעת גם משתמשי הטאבלטים יוכלו ליהנות מגלישה בצורה טובה יותר כאשר ממשק הדפדפן יותאם למסכים הגדולים. מוזילה מתכננת גם לבצע שינוי מהותי בממשק והודיעה כי היא מתכוונת להטמיע את המראה המוכר של ה-Firefox זאת במקום הממשק כיום הדומה לדפדפן המקורי של האנדרואיד.

כל השינויים הללו צפויים להגיע בחלקם בגרסאות הבאות – 8 ו-9 והשינוי הגדול יתרחש בגרסה 10 בתחילת שנה הבאה. יחד עם אפשרות התוספים הקטנים (או גדולים) המקלים עלינו בגלישה, יהפכו את הדפדפן לפופולרי יותר, ואולי מוזילה תצליח במשימתה – להגדיל את נתח השוק של הדפדפן גם במערכת האנדרואיד. (מקור)