דפדפן האינטרנט פיירפוקס (Firefox) יחסום מעתה עוגיות (Cookies) המבצעות מעקב אחר בעבור רשתות פרסום כברירת מחדל, מהלך הצפוי להגביל את יכולתן של הרשתות הללו לאסוף מידע אודות הרגלי הגלישה של המשתמש. האפשרת לחסימת העוגיות כבר קיימת בדפדפן מזה מספר חודשים, אולם כעת הוחלט להפעיל אותה באופן אוטומטי עבור משתמשים המתקינים את פיירפוקס לראשונה. בהמשך, תופעל האפשרות גם עבור התקנות קיימות של הדפדפן.

בפוסט שעלה לבלוג הרשמי על מנת להסביר את המהלך, מבהירים בפיירפוקס כי חסימת העוגיות לא אמורה לפגוע בדרך כלשהי בתפקודם התקין של אתרים פופולריים, אולם במידה שהמשתמש רוצה בכל זאת להרשות לרשתות הפרסום לעקוב אחריו מכל סיבה שהיא, ניתן לעשות זאת באמצעות לחיצה על סמל ה״מגן״ המופיע בשורת הכתובת, ובחירת העוגיות אותן מעוניין המשתמש להפעיל.

בנוסף לחסימת העוגיות, שדרגה פיירפוקס את תוסף Facebook Container, שנועד להגביל באופן ספציפי את יכולתה של פייסבוק לעקוב אחר המשתמש מחוץ לאתר הרשת החברתית. בגרסה החדשה, חוסם התוסף את כפתורי ה״לייק״ וה״שיתוף״ של פייסבוק, המאפשרים לחברה לבנות פרופיל של העדפות ותחומי עניין גם בעבור משתמשים שכלל לא רשומים לשירותי החברה.

חידושים נוספים מפיירפוקס כוללים גרסה של מנהל הסיסמאות Lockwise המותאמת למחשבים אישיים, בנוסף לאפליקציות iOS ואנדרואיד שכבר זמינות להורדה מזה זמן מה. כמו כן, שירות Firefox Monitor, המאפשר למשתמשים לעקוב אחר הדלפות מידע הקשורות בחשבונם, תומך כעת במעקב אחר מספר כתובות דואר אלקטרוני במקביל – לעומת הגרסה המקורית שאפשרה מעקב אחר כתובת אחת בלבד. השירות חינמי וזמין לכלל הגולשים, לרבות אלו שאינם משתמשים בדפדפן פיירפוקס.