מהפכה בתחום הדפדפנים לפלפורמות השולחניות: חברת מוזילה (Mozilla), מפתחת הדפדפן פיירפוקס (Firefox) חתמה על הסכם ארוך טווח עם חברת יאהו (!Yahoo), כשזו תהיה מנוע חיפוש ברירת המחדל בדפדפן הפיירפוקס.

בעקבות הסכם ארוך הטווח עליו חתמו שתי החברות, תוחלף גוגל (Google) כמנוע החיפוש ברירת המחדל בדפדפן הפיירפוקס, ואת מקומו יתפוס מנוע החיפוש של יאהו, למשך תקופה של חמש שנים. החלפת מנוע החיפוש תתבצע בחודש הבא, והשינוי יורגש הן בפלטפורמה השולחנית והן בפלטפורמה הניידת של החברה, שזמינה לעת עתה למשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד. בעקבות ההסכם, יאהו כבר הודיעה כי תוסיף פיצ'רים מיוחדים למשתמשי פיירפוקס, כגון ה-Do Not Track (אל תעקוב), שיסייע למשתמשי דפדפן השועל לשמור על פרטיותם.

על אף שאיבד נתח שוק רב בשנים האחרונות, דפדפן הפיירפוקס עדיין חולש על כ-17 אחוזים מכלל הגולשים כדפדפן ברירת המחדל. "על פי המחקר שערכנו לאחרונה, גילינו כי המשתמשים בדפדפן שלנו מחפשים ברשת למעלה מ-100 מיליארד פעם בשנה", כך סיפר כריס בירד, מנכ"ל מוזילה. "לכן, השותפות עם יאהו טבעית ביותר עבורנו, שללא ספק תצמיח משתמשים חדשים. אני כבר לא יכול לחכות ולראות את שיתוף הפעולה בינינו לבין ענקית החיפוש". יחד עם זאת, חשוב לציין כי ההסכם תקף ברחבי ארה"ב בלבד, כך שהמשתמשים בדפדפן השועל בארץ לא ירגישו בשינוי.

בתוך כך, הרשת מצביעה ברגליים: על פי מחקר שנערך, רק כ-10 אחוזים מהחיפושים ברשת נעשים בעזרת מנוע החיפוש של יאהו, שלמעשה מתבצע בפועל על ידי בינג של מיקרוסופט. כל מה שנותר לנו לראות, האם אכן הסכם שיתוף הפעולה הזו יועיל לשתי החברות וינגוס ברווחיה של גוגל, שעדיין כידוע נחשב למנוע החיפוש הפופולרי ביותר.

קרא עוד:  גם זה הגיע: גוגל החלה להציג פרסומות בתזרים העדכונים של אפליקציית החיפוש