ההתקדמות בהגנה על גולשים מפני גופי צד שלישי שעוקבים אחר הרגלי הגלישה שלהם באמצעות עוגיות, וגו מפני גופים המנסים להשתמש במחשבי הגולשים כמכונות כרייה, עולה עוד שלב ב-Firefox 69 של ארגון מוזילה (Mozilla). החל בגרסה זו התכונות המגוננות על הגולשים מפני הרעות הללו מופעלות כברירת מחדל עבור כל המשתמשים ב-Firefox.

התכונה החדשה, Enhanced Tracking Protection שמה, כבר הייתה הופעלה בפעול כברירת מחדל עבור משתמשים חדשים בגרסה הקודמת של Firefox, אך עדיין עבור משתמשים ישנים, שרק שדרגו את הדפדפן, היא היינה זמינה כאפשרות בלבד – הבעיה היא שרק 20% מהמשתמשים אכן הפעילו את יכולת חסימת המעקב על ידי צד שלישי, ומשם הגיעה ההחלטה להפעיל את ההגנה כברירת מחדל לכל הגולשים החל בגרסה הנוכחית.

גרסה 69 מציעה בנוסף תכונות חסימת הפעלה אוטטמטית של וידאו משופרת, כשכעת היא יכולה לעצור גם סרטוני וידאו שאינם מלווים בפס קול, וכן שיפורי מהירות והשתלבות טובה יותר במערכות ההפעלה של הגרסאות השולחניות של הדפדפן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.