דפדפן האינטרנט הפופלארי פיירפוקס (Firefox), יצא שלשום (ג') בגרסה חדשה, גרסה 23.0. במרכז החידושים: כפתור שיתוף, חסימת תוכן מעורב ומוניטור תפקודי רשת על שולחן העבודה. בנוסף לגרסה המתאימה למערכת ההפעלה ווינדוס, לינוקס ומק, הוציאה מוזילה (Mozilla) גם גרסה המתאימה לסמארטפונים המריצים אנדרואיד.

כפתור השיתוף החדש מאפשר למשתמשים לשתף ברשתות החברתיות כל תוכן שימצאו באינטרנט, מכל מקום בו הם גולשים. דבר זה מונע מהגולשים את הטרחה בכניסה לפייסבוק, לצורך העניין, ולהדביק שם את הקישור שלהם בשורת הסטטוס. עוד מציע השדרוג חסימת תוכן מעורב. תוכן זה משלב דפים מאובטחים (HTTPS) עם כאלו שאינם מאובטחים (HTTP), וחסימה זו בטיחותית יותר, שכן בחלק מן המקרים תוכן כזה הוא אינדיקציה לדפים חשודים ולניסיונות תקיפה. פונקציה נוספת המיועדת למפתחים היא חלונית ניתוח הרשת, המאפשרת קבלת נתונים אודות זמני טעינת עמודים ועומסים שונים.

גרסת האנדרואיד מציעה למשתמשים מסך חדש המכונה "המסך המדהים". לצד פונקציית השלמת כתובת האינטרנט בצורה אוטומטית, מציע הממשק גם מעבר בין טאבים שונים באמצעות גרירה בלבד וללא צורך בפתיחה של כרטיסיות נוספות ומעבר ביניהן. כמו כן, מציע הדפדפן בגרסת האנדרואיד, תמיכה בסיסית ב-RSS כשלוחצים לחיצה ארוכה על שורת הכתובת. לכלל החידושים מצטרף, הן בגרסת המחשבים האישיים והן בגרסת האנדרואיד, עיצוב לוגו חדש הכולל שינויים מזעריים ביחס לקודמיו ומבטא את עכשוויות המותג.

New-in-Firefox-23

דפדפן פיירפוקס נחשב כדפדפן קוד פתוח הנפוץ ביותר בקרב משתמשים ביתיים. זאת גם כתוצאה מן העובדה שלצד מאות מתנדבים מרחבי העולם, מסייעת קרן מוזילה בפיתוחו. נכון לחודש יולי השנה, תופס פיירפוקס נתח שוק של 20.09%, על פי נתוני אתר Statcounter.

קרא עוד:  עדכנו עכשיו: פרצה ב-Truecaller מסכנת מיליוני משתמשים

להורדת הדפדפן למחשב האישי לחצו כאן | לאנדרואיד לחצו כאן