פיירפוקס 12 רק שוחרר, ומוזילה חושפת את גרסת הבטא הפומבית של פיירפוקס 13 המביאה מספר חידושים משמעותיים ביחס לגרסאות קודמות.

תחילה, הדפדפן החדש יציג רענון למסך הבית. כפי שפורסם מוקדם יותר השנה, פתיחת טאב חדש מציג את האתרים מועדפים שהגדרנו מראש עם תצוגה מקדימה כאשר מסך הפתיחה מציג סרגל יישומים מהיר להגדרות הדפדפן, ההורדות האחרונות, מועדפים, תוספים, היסטוריה ועוד. הדפדפן גם לא ישחזר את כל הטאבים במידה והוא נסגר בצורה מסודרת ואף צפוי לאפשר גלישה מהירה  יותר, כאשר מוטמע בו פרוטוקול בשם SPDY המאפשר גלישה מוצפנת ומהירה באתרים התומכים בו. החברה אמרה בבלוג: “פרוטוקול SPDY מצפין את כל התקשורות ב-SSL, דבר שהופך את הגלישה לבטוחה יותר. משתמשים ישימו לב לטעינה מהירה יותר של דפי אינטרנט באתרים התומכים ב-SPDY.”

את גרסת הבטא ניתן להוריד באתר מוזילה, אך היא מיועדת כרגע בעיקר למפתחים, בעוד שלמשתמשים מומלץ להמתין עוד כשישה שבועות עד אשר הדפדפן יושק בגרסתו הסופית.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.