Firedome Inc, מכריזה היום על השקת סט פתרונות אבטחה ייחודיים, אשר לראשונה בעולם נתפרו לתעשיית מכשירי IoT ביתיים הנמכרים לצרכני קצה.

פרוטפוליו המוצרים והשירותים של Firedome נותן מענה לבעיות אבטחה אקוטיות שהינן תוצר של עידן ה- IoT.  יותר ויותר מכשירים מחוברים נמצאים בשימוש יומיומי ובאופן בו הם בנוים, הם מהווים טרף קל עבור האקרים. בין היתר, הדבר נובע  מהיעדר רגולציה ופיקוח, כמו גם ממגבלות תקציביות של היצרנים עצמם אשר נמנעים מהטמעת פתרונות אבטחה מורכבים ויקרים אשר מוחקים את שולי הרווח שלהם (עד כה פתרונות האבטחה הקיימים היו מותאמים ליצרני מכשירים לשימושים תעשייתיים שונים, שם שולי הרווח יותר גבוהים).

מתקפות מסוג Cryptojacking, DDoS, ו- Ransomware הינם רק דוגמאות למכלול הסכנות הסייבריות אשר מאיימות על בתים חכמים וכתוצאה מכך על פרטיות צרכני הקצה. הרוב המכריע של החברות היצרניות (הן הקטנות והן הגדולות והידועות) מציף את השוק במכשירים שאינם בטוחים.

תעשיית מכשירי ה- IoT הביתיים מאופיינת בשולי רווח נמוכים במרבית המקרים. לכן, היצרנים נמנעים מלהטמיע פתרונות אבטחה מתקדמים ויקרים. בנוסף, מרבית יצרני (זנב ארוך) של המכשירים הביתיים פחות מנוסים בענייני אבטחה והסתברות לתקיפה, מייצרנים הפעילים בשוק ה- B2B ורגילים לדרישות אבטחה מחמירות מצד שהל הלקוחות.  בנוסף, גם החברות שמייצרות פתרונות אבטחה למכשירים חכמים מתמקדות כיום בוורטיקלים אחרים, לדומה מכשירי IoT בשימושים תעשייתיים.

לאור כל זאת, ברור כי תעשיית ה- Home IoT זקוקה למענה, גם מהכיוונים העסקיים, אבל גם מבחינת מוצרי האסטחה עצמם, כיוון שמרבית המכשירים הביתיים המחוברים נסמכים על מעבדים קטנים ובעלי זכרון מוגבל (embedded).

Firedome (שלה משרדים בישראל ובניו יורק) פיתחה פתרון שנועד לאפשר ליצרני המכשירים הביתיים להוסיף (בקלות רבה) שכבת אבטחה מקיפה המתאימה לחומרת המכשירים שלהם, בנויה למגבלות התקציביות שלהם, וכוללת גם פיתרון שירותי מצד מומחי אבטחה, מאחורי הקלעים, כל זאת דרך מודלים המאפשרים לחברות אלו לשמור על רווחיותן.

Firedome מציעה פתרון המכונה Endpoint Protection וכולל:

  1. Software agent במשקל קל, אשר יכול להתווסף לכל מכשיר בכל שלב (החל משלב הייצור עד להטמעה מרחוק, בשלב בו המכשיר כבר נמצא בשימוש בבית הלקוח)
  2. מנוע AI מבוסס ענן, שאוסף ומנתח נתונים ממגוון ציי מכשירים הממוקמים ברחבי העולם ומייצר תובנות אופטימליות מכל מתקפה, או ניסיון מתקפה
  3. צוות SOC הפעיל 24/7, נותן מענה להתראות, מבצע מחקרי אבטחה ומספק תמיכה ללקוחות Firedome (אשר במקרים רבים אינם מעסיקים מומחי אבטחה או אנשי IT מנוסים בעצמם, ועל כן הצורך הייחודי שלהם כולל גם ליווי שירותי)

אסטרטגיות אבטחה אחרות הנהוגות היום בשוק, כדוגמת  'Security by Design ' הנן בגדר הכרחי שאינו מספיק, וזאת מכיוון שהן מושתתות על מניעה מראש, כלומר אבטחה סטטית. בשונה מכך, הפתרון של Firedome מוסיף שכבת הגנה דינמית. קרי, הוא מעוצב לא רק למניעה מראש של פרצות אבטחה, אלא גם לזיהוי בזמן אמת של ניסיונות תקיפה ולמתן מענה מיידי, תוך מיזעור תוצאות תקיפה שבוצעה בפועל.כך, הפיתרון של פיירדום מונע נזק ממשי (הן למותג המכשירים עצמו והן לצרכני הקצה) המתחרחש מרגע המתקפה ועד לשחרור גרסת קושחה חדשה הכוללת תיקון (פאץ').

הפתרון של Firedome מאפשר לשחקנים בתעשייה לא רק לספק לתרכני קצה הגנת סייבר מתקדמת ברמת המכשיר הבודד, אלא גם מאפשר לשחקנים לקבל תובנות ויכולות ברמת הרשת הביתית כולה (מוצר המכונה Firedome Home API), מבלי לפגוע בפרטיות. למעשה, הוא מאפשר ליצרניות לשדרג את הצעת הערך שלהן ללקוחות ואף לייצר אפיקי רווח נוספים.

לאחרונה הכריזה החברה כי נבחרה על ידי Universal Electronics Inc, מובילה עולמית בטכנולוגיית universal control and sensing לבתים חכמים, לספק תוספי אבטחה למוצר שלהם – Nevo® Butler Digital Assistant Platform

לדברי מוטי שקולניק, מייסד ומנכ"ל Firedome: "אנו נרגשים ושמחים להשיק את פלטפורמת המוצרים והשירותים שלנו המיועדים לתעשיית ה- Home IoT, ומאמינים כי יש בכוחם לשנות את התעשייה מקצה לקצה. יצרניות מכשירים ביתיים, כמו גם שחקנים נוספים באקוסיסטם, משוועים לפתרון אשר בנוי לצרכים הספציפיים שלהם ולוקח בחשבון את האילוצים והמגבלות העסקיות שעומדים בפניהם. הם צמאים לפתרון שייתן מענה לפגיעות הקיימת במכשירי הקצה, אך ידע לעבוד עם חומרת מכשירים אלו ולא יפגע בשולי הרווח שלהם. מכשירי IoT ביתיים (מנורות, מנעולים, מצלמות וכיוצ"ב) כבר מוגדרים כ- מוצר צריכה נפוץ המצוי בכל בית, ולכן התעשייה חייבת להתייחס לפגיעויות אלה בהקדם,  ולתת להן מענה הולם וייחודי בטרם נהיה עדים כולנו לתרחישי אימים. לכן בעיני, הפתרון ש- Firedome מציעה אינו בבחינת ‘nice-to-have' אלא בבחינת ‘must-have’"

*הודעה לעיתונות

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.