אחרי שנים בה הייתה בלעדית לקונסולות ה-PS3 וה-Xbox 360, טרילוגיית המשחקים Final Fantasy XIII תגיע סוף סוף לגם מחשב ותושק ב-9 לאוקטובר. מחירו של המשחק בהשוואה לעלות של-60 הדולרים ב-Xbox או ב-PS3 יהיה מצחיק ויעמוד על 16 דולרים בלבד אם רוכשים את המשחק דרך פלטפורמת Steam ששם הוא יושק ויהיה זמין להורדה באופן ישיר.

Final Fantasy הוא אחד ממשחקי התפקידים הוותיקים והמוכרים שאי פעם יצאו מיפן. בניגוד למשחקי תפקידים "מערביים" כמו Dragon Age ו-Divinity, למשחקי התפקידים היפניים וסדרת FF בפרט יש גישה אחרת לגמרי למשחקיות שלרוב מתמקדת על קרבות מבוססי-תורות. בנוסף, כל אחד ממשחקי הסדרה מהווה יקום בפני עצמו עם דמויות ועיצוב שונים לגמרי. Final Fantasy XIII הוא אחד המשחקים היחידים שזכה לקבל משחקי המשך והיחיד שזכה להפוך לטרילוגיה המתרחשת באותו עולם, עם אותן הדמויות. משחקי הסדרה תמיד היו זמינים לקונסולות החדשות ביותר ומעט מאוד מהם עשו את המעבר למחשב. למעשה, המשחק האחרון בסדרה הראשית (להוציא את FFXI ו-FFXIV שהם משחקי MMORPG) שקיבל השקה למחשב הוא Final Fantasy VIII, המשחק השמיני בסדרה, שהושק במקור בשנת 1999 וזכה להשקה מחודשת עבור Steam בשנה שעברה.

כאמור, העולם של Final Fantasy XIII קיבל שלושה משחקים: הראשון הוא כמובן Final Fantasy XIII, שהושק במקור בשנת 2009 ויגיע למחשב ב-9 לאוקטובר. אחריו יגיעו Final Fantasy XIII-2 שהושק במקור ב-2012, ו-Final Fantasy XIII: Lightning Returns שהושק לקונסולות מוקדם יותר השנה. עדיין לא נחשף תאריך היציאה של שני משחקי ההמשך, אך ההודעה לעיתונות של Square Enix מבטיחה כי שלושת המשחקים יהיו זמינים עבורינו עד "אביב 2015". עכשיו נותר רק לחלום על השקה של Final Fantasy XV למחשב.

קרא עוד:  שחקו ב-Call Of Duty: Mobile גם במחשב

כתב: אור מנטש ופורסם לראשונה באתר Vgames.co.il