קבוצת חברות העוסקות בהפקת סרטי קולנוע, בהם סרטי הפעולה ״בלשי LA״ בכיכובו של ברוס וויליס ו״המטרה: לונדון״ עם ג'רארד באטלר, מנסות להביא לחסימתו מהרשת של שירות Popcorn Time, ומעצרו של אזרח אוקראיני בשם סטנסילב אמליכטס (Stanislav Amelychyts) האחראי לטענתן להפעלת השירות. את התביעה הגישו החברות בבית משפט בהוואי, וזו החלה למעשה כדרישה כללית לחסימת השירות המאפשר צפייה בסרטים באופן לא חוקי, אולם כעת צירפו התובעות את שמו של סטנסילב תוך שהן מאשימות אותו, כאמור, בהובלת המיזם הפיראטי.

בעוד שאתרים פיראטיים נוקטים בדרך כלל בגישה עקיפה ומתחמקת לתיאור השירות אותו הם מציעים לגולשים, אתר הבית של Popcorn Time כולל הבטחות ברורות לצפייה בסרטים באופן בלתי חוקי. החברות התובעות מביאות ציטוטים אלו, כדוגמת ״צפו בטונות של סרטים, מסרטים קלסיים ועד חדשים״, בכדי להוכיח כי מדובר בשירות המפר זכויות יוצרים.

הקישור בין השירות ובין סטנסילב פחות מובהק: ההוכחה היחידה אותה מציגות החברות התובעות הוא רישום בעלות בחברה שסיפקה בשנה שעברה שירותי אחסון מידע ברשת ל-Popcorn Time, ובו מופיע בבירור שמו של האזרח האוקראיני. אלא שרישומים מסוג זה אינם מהווים תעודה מוסמכת, ואין כל קושי לזייף או לשנות אותם. 

שם נוסף המופיע בכתב התביעה הוא זה של תושב הוואי בשם קלינטון בובי (Clinton Bovee), שהשתמש בשירות Popcorn Time על מנת לצפות בסרטים. החברות מקוות ככל הנראה להשתמש בו לצורך קידום התביעה והרתעת משתמשים נוספים, תוך דרישה לפיצוי של עד 150,000 דולרים על כל סרט שבו צפה אותו משתמש מבלי לשלם.

קרא עוד:  עוד פעם? נחשף מאגר גלוי עם פרטי מאות מיליוני משתמשי הרשת החברתית פייסבוק

כזכור, Popcorn Time הזמין במספר גרסאות והפצות שונות (שחלקם זיופים) מאפשר למשתמשים, תוך שימוש בממשק ויזואלי בעל חווית משתמש אינטואיטיבית במיוחד, לצפות בסרטים המבוססים על טורנטים באיכות גבוהה במיוחד (720p/1080p). האפליקציה הופצה בתחילה על ידי קבוצה של מפתחים ויחד המון עזרה מקהילת הקוד הפתוח השיקו המפתחים את האפליקציה, אשר זכתה כבר לכינוי ה-Netflix הפיראטי.