עם כל הטכנולוגיה הטמונה כיום במצלמות של הטלפונים הסלולריים, מי שמעוניין ליצור סרטונים איכותיים עדיין נדרש להשתמש באביזרים שונים. אחד המוצרים הפופלריים וכנראה הבחירה הראשונה לצלם החובב הוא מייצב וידאו, גימבל (Gimbel), המספק דרך נוחה יותר לאחוז בטלפון ומסייע להפחית באופן ניכר רעידות בזמן הצילום.

אחת היצרניות המוכרות בתחום היא FeiyuTech (פייו-טק) שהשיקה לאחרונה את Vimble 2, מייצב וידאו אוניברסלי לטלפונים (אבל לא רק) המשלב מספר מאפיינים שימושיים ובתג מחיר אטרקטיבי.

צלמו יציב עם Vimble 2

כפי שהשם מרמז, Vimble 2 הוא הדור השני של החברה לתחום מוצרי ייצוב הוידאו המותאמים למשקלים קלים עד 200 גרם. הוא מסוגל לאחוז בטלפונים בגדלי מסך של 6 אינץ' לכל היותר, כאשר הם יכולים להיות מוצבים לאורך או לרוחב.

בדומה לשאר מוצרי מייצבי הוידאו הקיימים בשוק, Vimble 2 נראה כמו מוט סלפי. את הטלפון מניחים בקצה בתוך תופסן לחץ המשתנה בהתאם לגודל של המכשיר התומך עד לרוחב של 84 מ"מ. ניתן להניח את הטלפון בצורה רוכבית כשהמצלמה הראשית פונה אחורה, אבל גם אפשר להניח אותו בצורה אופקית לצורך צילומי סלפי.

מייצבי הוידאו מסוגל לנוע בשלושה צירים – למעלה מטה, ימינה שמאלה וסיבוב של 360 מעלות. באמצעות מנועים פנימיים וחיישני תנועה, הגימבל מסוגל לייצב את המכשיר ולדאוג כי גם כאשר אנו מרימים את היד מעלה או לצדדים, זווית המצלמה תישאר אנכית, זאת גם כאשר אנחנו בתנועה.

ה-Vimble 2 הוא גם מוט טלסקופי, המאפשר להאריך אותו בעוד 18 ס"מ. כך ניתן לבצע צילום בגובה לדוגמה מעל קהל במהלך אירוע, או צילום הקרוב לקרקע במהלך תנועה מהירה. עם זאת, הניסיון שלנו מלמד כי הגימבל עצמו מעט כבד, 428 גרם משקלו ועם הטלפון הוא יכול לעבור את ה-600 גרם. זה מעט כבד לאחיזה לאורך זמן כך שלא היינו מצלמים איתו צילומי וידאו ארוכים במיוחד.

קרא עוד:  סקירה: UB+ Eupho E3 - רמקול מעוצב המשדרג כל פינה בבית, ולא רק מבחינה קולית

ל-Vimble 2 יש מספר תוספות שימושיות. תחילה במרכז הידית ישנו כפתור עגול כמעין ג'ויסטיק, המאפשר למשתמש לשנות את תנועת המכשיר באופן ידני. כך במקום להזיז את היד, ניתן ללחוץ על הכפתור לכיוון הרצוי וכך תתקבל תנועה חלקה יותר. מי שמחפש שליטה מעט יותר קפדנית יוכל ללחוץ על הכפתור מאחור, אשר מקבע את את המכשיר במקומו כך שלא יזוז כלל גם כשהיד נעה לצדדים.

עוד במרכז כפתור הכיבוי וההפעלה וכן כפתור ייעודי לצילום. לחיצה קצרה עבור תמונה ולחיצה ארוכה תחל בצילום וידאו באמצעות האפליקציה שעליה נפרט בהמשך. בנוסף, ישנו כפתור מהיר לביצוע זום במהלך הצילום. טוב ושימושי אולם כשמדובר בזום דיגיטלי כידוע איכות התמונה יורדת.

הסוללה של Vimble 2 מספקת עד 5 שעות שימוש, כאשר הטעינה מתבצעת בחיבור microUSB. תוספת חביבה היא האפשרות להטעין את הטלפון בזמן שהוא מונח בגימבל, אופציה חשובה במיוחד כאשר הסוללה של הטלפון נזללת בעת צילום וידאו.

לעקוב אחר אובייקטים

עם Vimble 2, החברה גם השיקה אפליקציה ייעודית לשליטה על יכולות הגימבל בשם Vicool. היא מתחברת למכשיר באמצעות קישוריות בלוטות' ומאפשרת לבצע מספר מספר פעולות, זאת בניצול מתקדם של המצלמה המובנית בטלפון המחובר.

האפליקציה מספקת גישה מהירה לכפתורים המובנים במייצב. כך לדוגמה ניתן להשתמש בכפתור האדום לצילום הוידאו, אשר מופעל בעת לחיצה ארוכה. כפתור צילום התמונות לעומת זאת, דורש לחיצה קצרה ומעביר את התמונה היישר לאחסון הפנימי שבטלפון.

קרא עוד:  שאומי ביצעה קריאת החזרה לקורקינט הפופולרי שלה

מלבד צילום וידאו ותמונות, האפליקציה מאפשרת לעקוב אחר פרצופים או אובייקטים שבתמונה. כך ניתן לבחור את מושא התמונה, והאפליקציה תנחה את המייצב לבצע את המעקב באופן כמעט אוטומטי, כאשר מהמשתמש נדרש רק להניע את המייצב לעבר האובייקט והאפליקציה מצידה תשתדל כי המושא יישאר במרכז.

מלבד זאת, האפליקציה מספקת עוד מספר מצבי צילום. כך מצב צילום שימושי הוא צילום פנורמה, המסייע לצלם תמונה רחבה מאוד כמו של נוף. טיים-לאפס מאפשר לצלם וידאו במקטעים וכן ישנם פילטרים מובנים לאפקטים של צבע. אלה מספקים עוד מעט יכולות המאפשרות להעשיר את הצילום בזמן אמת ללא צורך בשימוש באפליקציות חיצוניות.

השורה התחתונה

לא דיברנו על איכות הצילום, אלא התמקדנו ביכולות המוצר ובחווית השימוש שלו. את הדוגמה לצילום תוכלו לראות כאן בהמשך ובאופן כללי בהשוואה למייצבים אחרים בשוק, Vimble 2 עושה עבודה טובה בייצוב הוידאו. כן יש יותר טובים, בעיקר בהפחתת רעידות בעת הליכה רגלית, אבל הוא עושה עבודה לא רעה וזה משתקף גם במחיר.

מחירו של Vimble 2 הוא 89.99 דולרים בחנות TomTop שמסרו לנו את המוצר לבדיקה (בהזנת קופון VIMB84).