הרשת המחתרתית דארקנט (Darknet) ספגה פגיעה משמעותית השבוע כאשר רשויות אכיפת החוק בארה"ב הסירו את אתרי המסחר המופעלים בתוכה.

משרד המשפטים האמריקאי בשיתוף ה-FBI ו-Europol הודיעו כי הצליחו להסיר את אתרי המסחר AlphaBay ו-Hansa Market שפעלו בתוך רשת הדארקנט. אתרים אלה אחראים למכירה וקניה של פריטים ושירותים לא חוקיים כמו סמים ותרופות, מסמכים מזויפים, מוצרים גנובים ואף כלים להפצת רוגלות ווירוסים.

לפי הערכות, AlphaBay לבדה אחראית למסחר של כמיליארד דולר מאז שנוסדה בשנת 2014 וכי מעל 200,000 גולשים ביצעו רכישה או מכירה, כשרוב העסקאות היו באמצעות המטבע הוירטואלי ביטקויין (Bitcoin).

כל השירותים שהציעו החנויות היו זמינים לגולשים דרך רשת ה-Tor המוסתרת, כך שלרשויות החוק היה קשה מאוד לפעול כנגד המסחר הלא חוקי. לא ברור האם הרשויות הגיעו לשרתים פיזית, אך התפרסם כי אלכסנדר קזס (Alexandre Cazes) המוכר בשם Alpha02, נעצר בתאילנד לבקשת הרשויות בארה"ב. קזס היה היוצר ומנהל של AlphaBay וברשותו נמצאו מיליוני מטבעות ביטקויין כמו גם נכסים ורכבי יוקרה.

מדובר בפגיעה קשה ברשת הדארקנט, אך זו וודאי עוד תמשיך להעסיק רבים וככל הנראה לא תיעלם כל כך מהר.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.