שוב פרשה שבמרכזה מעורבים אייפון נעול וה-FBI אלא שהפעם, ובניגוד לפרשות קודמות, האייפון הנעול נפתח בעזרת טביעת אצבע של אישה – ובניגוד לרצונה.

שופט פדרלי בארה"ב הורה על אישה, בעקבות בקשה של הבולשת האמריקאית, לפתוח אייפון נעול וזאת על מנת להוציא ממנו מידע ותמונות שלטענת ה-FBI יוכלו לסייע לה בהגשת כתב אישום כנגד בן הזוג שלה, החבר בכנופיית פשע במדינה. במקרה הנוכחי ובניגוד למקרים הקודמים, האייפון נמצא בדירתו של בן הזוג ובמעורבות מלאה של האישה עצמה.

״על ידי הצגה לבית המשפט כי פתחת את הטלפון, אתה מראה כי יש לך שליטה עליו. מבחינה משפטית זה אותו הדבר כמו שנכנסת למחשב והוצאת מסמך שאתה הפקת אותו.” אמרה סוזן ברנר, פרופסור למשפטים באוניברסיטת דייטון ללוס אנג'לס-טיימס.

אין ספק שנושא הפרטיות עלה מדרגה בשבועות האחרונים בעקבות ריבוי המקרים בהם מעורבים הן אפל והן הבולשת האמריקאית. בנוסף, מדובר כאמור בתקדים היסטורי יש לומר שכן בהנחה והאייפון היה מוגן באמצעות קוד אבטחה ולא קוד גישה – על פי חוקי ארה"ב – יכלה גם האישה לסרב. לטענתם של שופטים בארה"ב, עצם הנחת טביעת האצבע (במקרה הנוכחי) על החיישן עצמו מהווה שיתוף פעולה ואישור מסוים מצד האישה – אף על פי שמדובר בצו.

חוקרי משפט בארה"ב טוענים כי הדבר עלול להוביל לתקדים מסוכן שעלול להשפיע על מקרים דומים בעתיד.

קרא עוד:  אפל השיקה את מהדורת Nike של ה-Apple Watch סדרה 5

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.